Şubat 28, 2022

Bitcoin (BTC) Güç Kaybederken, Akıllı Yatırımcılar Bu Kripto Paralara Yöneliyor!

Kripto para piyasası, geçen yıl Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden düştükten sonra, henüz tam olarak toparlanmadı. Bitcoin ve Ethereum yüzde 45, Solana ve Polkadot ise rekorlarının yüzde 65 altında. Bu düşen piyasa ile yatırımcılar, gelirleri artırmaya devam etmek için yatırımlarında yaratıcı olmak zorundalar. Bazı kurumsal yatırımcıların ortaya koyduğu gibi, yatırımcıların benzersiz stratejileri, düşüşe karşı bir şekilde bağışık olan yerel borsa token‘larına yatırım yapmak oldu.

Bitcoin’in güvenli liman varlığı statüsü, Rusya-Ukrayna savaşının BTC’nin genel pazarla ne kadar bağlantılı olduğunu ortaya koymasıyla geç bir zamanda çürütüldü. BTC’nin S&P 500 ile 60 günlük korelasyonu da 0.6’da rekor seviyede.

Los Angeles merkezli bir dijital varlık fonu yöneticisi olan Arca’nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman konuyla ilgili şunları söyledi:

“Herhangi bir nedenle, insanlar kesinlikle bir güvenli liman varlığı özelliğine sahip olmamasına rağmen, Bitcoin’in hala bir güvenli liman varlığı olduğunu düşünüyorlar. Güvenli liman olması gereken şeyler borsa tokne’larıdır çünkü gerçek gelirler, nakit akışları ve amortismanlar vardır.” 

Arca için strateji borsa token’larına yatırım yapmaktı ve Arca’nın en büyük bahislerinden biri Bitfinex’in yerel token’ı Unus Sed Leo‘ydu. Arca, nakit sıkıntısını gidermek için Bitfinex’in piyasaya sürmesinden hemen sonra, token’a ilk olarak 2019’da token başına 1 dolardan 3 milyon dolar yatırım yaptı. Jeff, bu yatırımı firmanın şimdiye kadar yaptığı “en iyi risk ve getiri yatırımlarından biri” olarak tanımlıyor. Şirket daha sonra varlıklarını token başına 5.50 dolardan sattı. Dormans, aşırı volatilitenin olduğu bir zamanda, en büyük kazancın borsa token’ları olduğunu söylüyor:

“Temel olarak, volatiliteden kim yararlanır? Borsalar. Hacimleri ve gelirleri arttığı için Borsa [token’ları] daha iyi performans göstermelidir.” 

Oldukça esnek olan bir başka borsa token’ı, Sam Bankman-Fried liderliğindeki FTX borsasının yerel token’ı olan FTT‘dir. Türev işlem platformu, bir dizi spor ortaklığıyla son yıllarda ilgi odağı haline geldi. Bir kripto veri şirketi olan Kaiko’nun araştırma direktörü Clara Medalie şunları söyledi:

“FTX’in token’ı, herhangi bir olumlu haber kapsamıyla güçlü bir şekilde ilişkilidir. FTX, kendi borsa token’larına sahip diğer çoğu borsadan daha iyi bir yıl geçirdi, bu nedenle FTT’nin olumlu olması şaşırtıcı değil.” 

Arca’dan Dorman, “Akıllı yatırımcılar borsa token’larına yatırım yapıyor” diye özetledi. “Kesinlikle herhangi bir gerçek temel analiz yapan ve gerçek işin büyümesini önemseyen herkes.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.