Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Konsolidasyona Rağmen, Kurumsal İlgi Artmaya Devam Ediyor!

Bitcoin, önde gelen bir dijital varlık fonu yöneticisi olan Grayscale tarafından biriktirilmeye devam ediyor.

Bir teknoloji analisti olan Kevin Rooke, “Grayscale’in Bitcoin Trust’ı tek bir günde GBTC’ye 12.319 BTC ekledi. Bu, Bitcoin’in ATH’sini kırdığı geçen hafta boyunca ekledikleri 11.512 BTC’den fazla.” ifadeleriyle konuya dikkat çekti. Bu gelişme, son konsolidasyona rağmen Bitcoin için net bir kurumsal talep olduğunu gösteriyor. Ayrıca Kevin Rooke Grayscale’in hamlesini “Bitcoin ayıları için kötü haber.” olarak değerlendirdi.

Grayscale Trust’ları (GBTC) çok büyük girişler görürken, bu girişler önümüzdeki günlerde yavaşlayabilir. Önemli bir gelişme yaşandı ve firma altı ayrı Trust’ına yapılacak yeni yatırımları geçici olarak durdurdu. Grayscale Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin ve Digital Large Cap Fund Trust’larını artık kabul etmediklerini açıkladı ancak bu durumun geçici olduğunu bildirdi.

Bazı piyasa uzmanları bu durumun önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin ve Ethereum’a sınırlı giriş olacağı anlamına gelebileceğini düşünüyor, ancak bu piyasa için yalnızca geçici bir aksilik gibi görünüyor. Ek olarak, diğer kurumsal oyuncular önde gelen kripto para birimlerini diğer araçlar aracılığıyla biriktirmeye devam ediyor.

Bitcoin Satın Alan Tek Şirket Grayscale Değil

Büyük bir Grayscale satın alma işleminin bildirilmesinden hemen önce, Amerikan iş hizmetleri şirketi MicroStrategy’nin Hazine için büyük miktarda Bitcoin satın aldığı haberi geldi.

En büyük bağımsız halka açık iş zekası şirketi olan MicroStrategy geçtiğimiz gün, kendi yatırımlarına göre yaklaşık 650,0 milyon dolar nakit karşılığında yaklaşık 29.646 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. Hazine Rezerv Politikası, ücretler ve harcamalar dahil Bitcoin başına ortalama 21.925 dolar’lık bir fiyat ödedi.

Firma şu anda toplamda yaklaşık 1.125 milyar dolar’lık bir satın alma ve Bitcoin başına yaklaşık 15.964 dolar’lık bir ortalama fiyat ile satın alınan yaklaşık 70.470 Bitcoin’e sahip.MicroStrategy, önde gelen kripto para birimini nakde karşı üstün bir yatırım olarak görüyor. Microstrategy’den Michael Saylor son yatırımla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bugün duyurulan ek bitcoinlerin satın alınması, dünyanın en yaygın olarak benimsenen kripto para birimi olan bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olduğuna olan inancımızı teyit ediyor.”

Uzun vadede Bitcoin’e yatırım yapan bu şirketler ve fonlar, muhtemelen piyasadaki BTC miktarını sınırlandıracak ve böylece kripto para birimine olan talebin arttığını varsayarsak zaman içinde fiyatta artıracaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.