Bitcoin (BTC) Fiyatında Takip Edilmesi Gereken Kritik Seviyeler Neler?

0

Bitcoin fiyatı şu anda pazar payını altcoin’lere kaybederken küçük bir geri çekilme gösteriyor. Yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitcoin, günlük grafikte %2.8’lik hafif bir kayıpla 57.680 dolar’dan işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafiklerde BTC sırasıyla %3.4 ve %18.4 artış gösterdi.

Ünlü trader “Teddy”, mevcut fiyat hareketinin Bitcoin’i çok önemli bir seviyede konumlandırdığına inanıyor. Analizine göre, kripto para birimi, son 21 gündeki son fiyat hareketlerine odaklanan bir ölçüm olan üstel fiyat hareketini (EMA) yeniden test ediyor. Teddy, 40.000’leri destek olarak belirledi.

Analist firması Whalemap ise, Bitcoin için destek ve direnç bölgesinde “yoğun bir savaş” olduğunu belirtti. Aşağıdaki resmin gösterdiği gibi, Bitcoin fiyatı 57.000 dolar ve 55.172 dolar’da büyük bir destek seviyesine sahip. Bu seviyeleri kaybetmek, Teddy’nin belirttiği gibi 40.000 dolar’lık desteği test etmek için düşüş trendinde bir uzamaya yol açabilir. Whalemap şu ifadeleri de ekledi:

“Bitcoin, 60.045 dolar seviyesindeki güzel noktayla sınırlanıyor. Bu fırtınadan önceki sakinlik mi?” 

Altcoinler neden Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor?Yukarıdakileri destekler nitelikte analist Willy Woo, 54.000 dolar’ın Bitcoin’in 11.000 dolar’dan beri sahip olduğu en güçlü “destek alanı” olduğunu söyledi. Bu bağlamda analist, bir konsolidasyon döneminin yeni ATH’lere ulaşmadan önce geldiği BTC “cüzdan akışlarında” bir model belirledi:

“Tipik olarak BTC, boğa piyasasının en yüksek seviyelerine geçmeden önce (önceki döngü) tüm zamanların en yüksek seviyesinin 2-3 kat üzerinde güçlü bir fiyat keşfi tabanı oluşturur. Bu aşama neredeyse tamamlandı.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın