Bitcoin (BTC) Fiyatında Takip Edilmesi Gereken Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatı şu anda pazar payını altcoin’lere kaybederken küçük bir geri çekilme gösteriyor. Yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitcoin, günlük grafikte %2.8’lik hafif bir kayıpla 57.680 dolar’dan işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafiklerde BTC sırasıyla %3.4 ve %18.4 artış gösterdi.

Ünlü trader “Teddy”, mevcut fiyat hareketinin Bitcoin’i çok önemli bir seviyede konumlandırdığına inanıyor. Analizine göre, kripto para birimi, son 21 gündeki son fiyat hareketlerine odaklanan bir ölçüm olan üstel fiyat hareketini (EMA) yeniden test ediyor. Teddy, 40.000’leri destek olarak belirledi.

Analist firması Whalemap ise, Bitcoin için destek ve direnç bölgesinde “yoğun bir savaş” olduğunu belirtti. Aşağıdaki resmin gösterdiği gibi, Bitcoin fiyatı 57.000 dolar ve 55.172 dolar’da büyük bir destek seviyesine sahip. Bu seviyeleri kaybetmek, Teddy’nin belirttiği gibi 40.000 dolar’lık desteği test etmek için düşüş trendinde bir uzamaya yol açabilir. Whalemap şu ifadeleri de ekledi:

“Bitcoin, 60.045 dolar seviyesindeki güzel noktayla sınırlanıyor. Bu fırtınadan önceki sakinlik mi?” 

Altcoinler neden Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor?Yukarıdakileri destekler nitelikte analist Willy Woo, 54.000 dolar’ın Bitcoin’in 11.000 dolar’dan beri sahip olduğu en güçlü “destek alanı” olduğunu söyledi. Bu bağlamda analist, bir konsolidasyon döneminin yeni ATH’lere ulaşmadan önce geldiği BTC “cüzdan akışlarında” bir model belirledi:

“Tipik olarak BTC, boğa piyasasının en yüksek seviyelerine geçmeden önce (önceki döngü) tüm zamanların en yüksek seviyesinin 2-3 kat üzerinde güçlü bir fiyat keşfi tabanı oluşturur. Bu aşama neredeyse tamamlandı.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.