Bitcoin (BTC) Fiyatı, 50.000 Dolar Seviyesini Koruyabilir Mi?

Bitcoin‘in baş döndürücü boğa koşusu, yavaşlama belirtisi göstermiyor. Önde gelen kripto para, Salı günü ilk kez 50.000 dolar’lık psikolojik seviyeyi aştı ve bugün de 51.348 dolar’lık yeni bir rekor kırdı. Fiyatlar yalnızca bu ay %53 oranında artış yaşadı.

En son yükseliş, halka açık şirket MicroStrategy’nin sahip olduğu bitcoin miktarını bir kez daha artırmayı planladığını duyurmasının hemen ardından geldi. İş zekası firması, Ağustos 2020’den beri Bitcoin satın alıyor.

BlockTower Capital’in ticaret müdürü Avi Felman’a göre, MicroStrategy’nin duyurusu kritik 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmaya zorlamak için zamanlanmış olabilir. Firma, 7 Aralık’ta benzer bir duyuru yaptı ve ardından Bitcoin, 20.000 dolar’lık büyük engelin üzerine çıktı.

Bununla birlikte 50.000 dolar üzerindeki seviyenin sürdürülebilir olup olmadığı şu an belirsiz. Konuyla ilgili açıklama yapan JPMorgan Chase & Co.’ya göre, token rallisinin zayıflamasını önlemek için Bitcoin’in volatilitesini hafifletilmesi gerekiyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler Salı günü paylaşılan bir notta, volatiliteler hızla gerilemedikçe, en büyük kripto para biriminin şu anki fiyatı için “sürdürülemez görünüyor” dedi. JPMorgan, yalnızca 11 milyar dolar’lık toplam kurumsal girişe rağmen Bitcoin’in piyasa değerinin son beş ayda yaklaşık 700 milyar dolar arttığını söyledi. Panigirtzoglou’a göre, token’ın sınırlı arzı ve perakende talep fiyatları artırıyor olabilir.

Ekip, “Bu yılın Ocak ayından bu yana hareketlerin spekülatif akışlardan daha fazla etkilendiği görülüyor” dedi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.