Bitcoin (BTC) Dünyanın En Değerli Varlıkları Arasında 8. Sıraya Yükseldi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 809 milyar dolarlık piyasa değeriyle Facebook’u arkasına alarak dünyanın en değerli 8’inci varlığı haline geldi. Bitcoin’in önünde Tesla bulunmakta.

Bitcoin Değerleniyor

Bugün Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı açıklamada, 1.5 milyar dolar değerinde Tesla bünyesine Bitcoin aldıklarını ve Bitcoin ile ödeme yapıp satış yapmayı düşündüklerini belirtti. Alım açıklaması sonrası Bitcoin tüm zamanların en yüksek değerini gördü.

Bu hareket ironik bakış açısıyla Bitcoin’in Tesla’dan daha değerli bir varlık haline gelmesine katkı sağlayabilir.

Tesla, piyasa 822 milyar dolar piyasa değeriyle, dünya değerli varlıkları listesinde 8. Sırada yer alan Bitcoin’den yaklaşık %1.6 daha yüksek ve 7. Sırada yer ediniyor. Facebook ise 762 milyar dolar değer ile, Bitcoin’den %6 daha düşük fiyatta.

Kurumlar Takip Ediyor

Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yapması haberi ardından Bitcoin bugün 44.000 dolar seviyesinin üstüne çıktı. Geçen yılın sonlarında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin 1 milyar dolar değerinde Bitcoin’e yatırım yaptıklarını açıklamıştı ve kurumsal açıdan Bitcoin’e yatırım yapma konusunda 1.400 işletme için görüşmelere ev sahipliğinde bulunulmuştu.

Güçlü şirketlerden gelen kurumsal yatırım, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların Tesla ve MicroStrategy’nin daha yüksek fiyat hareketini nasıl takip ettiklerini not alarak piyasalara satın alım sinyali göndermekteler.

Temel olarak bu gelişmeler ile, ana akım finans ve kurumsal sektörlerde Bitcoin’in daha çok benimsenmesini istikrarlı şekilde artırıyor.

Kaynak : cryptobriefing


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.