Bitcoin (BTC) Balinaları Yeniden Harekete Geçti!

0

Dünyanın en büyük dijital para birimi olan Bitcoin, son 24 saat boyunca fiyat açısından sabit kaldı, ancak ağ etkinliği aynı dönemde önemli ölçüde artış yaşadı.

On-chain veri analiz platformu Santiment tarafından yayınlanan son verilere göre, Bitcoin balina adresleri son birkaç günde BTC birikimini hızlandırdı. Büyük Bitcoin adresleri hafta sonu yaklaşık 20.000 BTC satın aldı.

Santiment, 100 ila 10.000 BTC tutan 16.104 Bitcoin adresinin şu anda 530 milyar dolar’ın üzerinde bir değerle yaklaşık 9.1 milyon coin’e sahip olduğunu belirtti:

“Şu anda 100 ila 10.000 arasında BTC tutan 16.104 Bitcoin adresi 9.1 milyon BTC’ye (dolar cinsinden 531.3 Milyar) sahip. Bu grup 10 Nisan’dan 4 Mayıs’a kadar varlıkları azalttıktan sonra, son 2 günde eklenen 20 bin BTC ile tekrar biriktirme işaretleri gösteriyor.”

Bununla birlikte BTC fiyatı 2021’in başından bu yana %100’den fazla değer kazandı. Dijital para birimi Nisan’da 64.600 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para birimi şu anda 1.1 trilyon dolar’dan fazla piyasa değeri ile 59.000 dolar’a yakın işlem görüyor. Bitcoin’deki son fiyat artışı, ağ aktivitesini de artırıyor. 2021 yılının başından bu yana toplam işlem sayısı, volatilite ve balina aktivitesi önemli ölçüde arttı. BTC’nin piyasa hakimiyetindeki son düşüşe rağmen, Bitcoin ile ilgili yatırım ürünlerine kurumsal ilgi son birkaç ayda artış yaşadı. BTC yatırım ürünleri, Nisan 2021’in son haftasında 442 milyon dolar’lık kurumsal giriş çekti.

Ethereum’a benzer şekilde, önde gelen kripto para borsalarında aktif Bitcoin arzı, kripto balinaları dünyanın en değerli dijital para birimini ticaret platformlarından bilinmeyen kripto cüzdanlarına taşıdığı için düşüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın