Bitcoin (BTC) Balinaları Yeniden Harekete Geçti!

Dünyanın en büyük dijital para birimi olan Bitcoin, son 24 saat boyunca fiyat açısından sabit kaldı, ancak ağ etkinliği aynı dönemde önemli ölçüde artış yaşadı.

On-chain veri analiz platformu Santiment tarafından yayınlanan son verilere göre, Bitcoin balina adresleri son birkaç günde BTC birikimini hızlandırdı. Büyük Bitcoin adresleri hafta sonu yaklaşık 20.000 BTC satın aldı.

Santiment, 100 ila 10.000 BTC tutan 16.104 Bitcoin adresinin şu anda 530 milyar dolar’ın üzerinde bir değerle yaklaşık 9.1 milyon coin’e sahip olduğunu belirtti:

“Şu anda 100 ila 10.000 arasında BTC tutan 16.104 Bitcoin adresi 9.1 milyon BTC’ye (dolar cinsinden 531.3 Milyar) sahip. Bu grup 10 Nisan’dan 4 Mayıs’a kadar varlıkları azalttıktan sonra, son 2 günde eklenen 20 bin BTC ile tekrar biriktirme işaretleri gösteriyor.”

Bununla birlikte BTC fiyatı 2021’in başından bu yana %100’den fazla değer kazandı. Dijital para birimi Nisan’da 64.600 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para birimi şu anda 1.1 trilyon dolar’dan fazla piyasa değeri ile 59.000 dolar’a yakın işlem görüyor. Bitcoin’deki son fiyat artışı, ağ aktivitesini de artırıyor. 2021 yılının başından bu yana toplam işlem sayısı, volatilite ve balina aktivitesi önemli ölçüde arttı. BTC’nin piyasa hakimiyetindeki son düşüşe rağmen, Bitcoin ile ilgili yatırım ürünlerine kurumsal ilgi son birkaç ayda artış yaşadı. BTC yatırım ürünleri, Nisan 2021’in son haftasında 442 milyon dolar’lık kurumsal giriş çekti.

Ethereum’a benzer şekilde, önde gelen kripto para borsalarında aktif Bitcoin arzı, kripto balinaları dünyanın en değerli dijital para birimini ticaret platformlarından bilinmeyen kripto cüzdanlarına taşıdığı için düşüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finance Magnates


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.