Şubat 11, 2022

Bitcoin (BTC), Apple’ın Yükselişini Takip Ediyor Olabilir mi? Makro Stratejist Aralarındaki Benzerliğe Dikkat Çekti

Fidelity Investments’ın makro direktörü Jurrien Timmer, benimsenme oranı arttıkça Bitcoin (BTC) fiyatının da katlanarak artacağını düşünüyor.

Katıltığı yeni bir röportajda görüşlerini aktaran Timmer, Bitcoin’in, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük firması Apple ile aynı büyüme yolunu izlediğini iddia etti.

Bitcoin (BTC) için tüm ağ etkisini Apple bilgisayarların ağ etkisi ile karşılaştırdım. Apple gelirleri arttıkça, hisse senedi fiyatı da katlanarak artıyor. Bir çizgiyi takip etmiyor…

Bitcoin de bu yolu takip ediyor. Dolayısıyla, talep eğrisi geliştikçe Bitcoin’in neden daha yüksek değerler görmesi gerektiğine dair çok sağlam bir mantık olduğunu düşünüyorum.”

Fidelity Investments küresel makro direktörü, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarından farklı olarak kendi sınıfında olduğunu ekledi.

“Belki diğer dijital varlıklar Bitcoin’e kıyasla daha iyi iş çıkarabilir çünkü daha ölçeklenebilirler ancak diğer varlıklar belki de daha az merkeziyetsiz olabilirler. İşte tam da bu yüzden benim için Bitcoin’in altın gibi bir değer deposu bir varlık sınıfı olarak sınıflandırılmalı. Ve geride kalan diğer dijital varlık dünyası ise daha çok bir ‘giriş varlığı’ olarak hareket ediyor.”

Timmer aynı zamanda, Bitcoin’in şu an, değerli metallerin değişken fiyata sahip olduğu 1970’li yıllardaki altın ile aynı aşamada olduğunu düşünüyor.

“Bence Bitcoin şu an altının 1970’li yıllarda olduğu yerle aynı aşamada. Altın, para olmaktan çıkıp bir değer varlığı haline gelmişti. Ve bu aşamada bir fiyat keşfine gitti. Oldukça gençti ancak yaşlanıyordu. Oldukça oynaktı, çok yükseldi ama aynı zamanda çok büyük dezavantajları vardı. Bitcoin‘de de benzeri şeyleri görebiliriz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.