Bitcoin (BTC) 60.000 Doların Altına Düştü Yeni Ralli Başlıyor Olabilir!

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, 14 Mart Pazar günü 60.000 dolar’ın altına düşerek bazı gelirlerin azalmasına neden oluyor. Fakat bitcoin düşüyor olmasına rağmen on-chain verileri, yakın zamanda tekrardan yükselişe geçeceğinin sinyallerini veriyor.

Her ne kadar yüksek finansman oranları ve aşırı kalabalık olan piyasa, fiyatın geri çekilmesine neden olsa da, gözden düşen sermayenin kripto pazarına girişi ile birlikte Bitcoin’in momentumunu daha da artırıyor. Bitcoin fiyat keşfine girip, yeni bir rekor seviyeye ulaştığı zaman, piyasaya olan ilgi de doğal olarak artıyor.

Var olan mevcut pazarda çok fazla likide olduğundan, büyük bütçeli yatırımcıların, kendi pozisyonlarından oldukça yüksek kar elde edebilecekleri bir döneme giriliyor. Filpfilb, uzun yıllardır finansman deneyimine sahip bir analisttir ve kripto para piyasalarında aktif olarak ticaret yapıyor. Analist, yüksek vadeli işlem piyasalarının finansman oranları ile borsalardaki bitcoin mevduatlarının düşüşten önce zaten tespit ettiğini belirtiyor.

Bitcoin’de ki vadeli işlemler piyasası, özellikle yüksek bütçeli tüccarların piyasa dengesine dayalı olarak teşvik edilmeleri adına, finansman sağlayabilen bir mekanizma kullanıyor. Buna bağlı olarak, bitcoin vadeli işlem piyasasında eğer çok fazla uzun vadede sözleşmesi olan alıcılar varsa, işlem piyasası kısa vadeli satıcıları satmaya veya en azından açığa almalarına teşvik ediyor. Böylece finansman oranı artıyor ve uzun vadeli sözleşmeli olan tüccarların bitcoin’lerinin değerinin yüksek olması sağlanıyor.

Borsaya Stablecoin Girişi ile BTC Rallisini Artıyor

Holding sahipleri, borsada nakit mevduatlar için bankalarından üç ile yedi günlük bir işlem süresi alıyorlar. Fakat yüksek bütçeli tüccarlar, kripto para piyasasına yeniden girmek istediklerinde, banka hesaplarından borsalara geri nakit taşıma konusunda sıkıntı çekiyorlar. Fakat, btc rallisi durduysa da, borasalara giren stablecoin girişi bir kez daha artış gösteriyor.

Bitcoin’in borsalara yüksek girişi, ne yazık ki düşüşünü körükledi. Kripto para camiası tarafından takip edilen ve etkisi yüksek olan balina oyuncuları, bitcoin’i satmak istedikleri zaman btc’yi borsaya yatırarak, bitcoin’in düşmesine neden oluyor.

Bu nedenlerden dolayı, balinalardan gelen satış baskısı ve yüksek vadeli işlem finansman oranının birleşimi, bitcoin’in bugün geri çekilmesinin arkasında yatan muhtemel nedenlerin başında geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.