Ocak 17, 2022

Bitcoin Boğası Max Keiser Bitcoin (BTC) Tahminini Güncelledi – Fiyat 6 Haneli Sayıya Ulaşacak!

Bitcoin dünyasının tanınan isimlerinden Max Keiser, Bitcoin (BTC) hakkındaki 2022 tahminlerini güncelledi. Keiser’a göre BTC bu yıl 220.000 dolara ulaşacak!

Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile yeni bir röportajda konuşan Keiser, öncü kripto para birimi için altı haneli tahmininin neden 2021’de gerçekleşmediğine ilişkin konuştu.

“2021 yılına kadar, tipik bir dört yıllık döngü olan BTC başına 220.000 dolara ulaşacağımızı söyledim. 2021’de sahip olduğumuz şey, madencilikte, hash gücünde büyük bir Çin çöküşüydü. Madencilik ve hash gücü %50 düştü. O zamandan beri bunu toparlamayı başardık ve hash oranında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak üzereyiz. Bu yüzden 2021’den 2022’ye kadar olan 220.000 dolarlık hedefimi zorlamaya devam ediyorum.”

Bitcoin boğası, ağın hash gücü yeni zirvelere ulaştığında BTC fiyatının fırlayacağını düşünüyor.

“Fiyat var, hash oranı var ve zorluk ayarı var. Bunlar aklınızda bulundurmanız gereken üç şey. Her zaman fiyatın hash oranından sonra geldiğini, hash oranının fiyattan önce geldiğini söyledim, bu yüzden hash oranında tüm zamanların en yükseklerini ve ardından Bitcoin fiyatında tüm zamanların en yükseklerini göreceğiz.”

RT sunucusunun hazırladığı Keiser Raporuna göre, Bitcoin’in son fiyat hareketlerinden bazıları türev piyasasına bağlı olabilir, ancak zayıflayan fiat para birimleri, BTC’yi daha yükseğe itmek için bir katalizör olarak nihayetinde hakim olacak. Bitcoin’in, tercih edilen bir değer varlığı deposu haline geldiğinden, altın piyasa değerini gölgede bırakacağını tahmin ediyor.

“Son fiyat hareketi çoğunlukla türevler tarafından yönlendiriliyor, altın piyasasında gördüğünüz aynı tür fiyat keşifleri, altının 10 yıldır sabit kalmasını sağlıyor ve gerçekten hiç değişmedi.

Bazı türevlerin Bitcoin’deki fiyat keşfi üzerinde etkisi oluyor. Bu sonuçta önemli değil çünkü Bitcoin’e olan talep neredeyse sonsuz çünkü bir itibari para, her zaman olduğu gibi sıfıra gidecek. Tüm itibari paralar sıfıra gidiyor ve bunu ABD doları ile de göreceğiz…

Bill Miller veya Paul Tudor Jones gibi kişileri veya oradaki diğer büyük hedge fonlarından herhangi birini dinlerseniz, şimdi açıkça Bitcoin’in altınla rekabet ettiğini söylediklerini göreceksinizdir. Altın pazar payı alacak. Altının pazar payı yaklaşık 8-10 trilyon dolar. Bitcoin bir noktada bu piyasa değerini gölgede bırakacak. Tüm temeller çok güçlü, bu yüzden 2021’den 2022’ye kadar olan 220.000 dolarlık hedeflerimi artırıyorum.”

Yazma sırasında, BTC 42.926 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.