Bitcoin Boğaları Geri Döndü: Yükseliş Devam Edebilir!

Bitcoin boğaları, Fed’in faiz artırımı duyuruları ve durgunluk korkularına rağmen kripto piyasasında yaşanan yükselişi takiben yeniden piyasalara dahil olmuş gibi görünüyor. Kripto evangelistleri Binance CEO’su “CZ”, MicroStrategy’den Michael Saylor ve Galaxy Investment’tan Mike Novogratz, FOMC toplantısından önce kripto piyasasında yükselişe geçti ve durgunluğun gerçekten Bitcoin’in benimsenmesini sağlayacağını düşündüklerini paylaştı.

Bitcoin fiyatı Temmuz ayında %29 artarak 29 Temmuz’da 2 ayın ardından 24.294 dolar seviyelerine ulaştı. ABD Fed’in faiz artırımı ve negatif GSYİH raporu, yükselen olumlu duygular nedeniyle piyasa rallisini aşağı çekemedi. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi geçen ay 11’den 42’ye sıçradı ve Bitcoin’i 20.000 doların üzerinde çekici hale getirdi.

Binance CEO’su “CZ”, CNBC ile yaptığı röportajda, artan enflasyon ve durgunlukla ilgili korkuları hafifletti. Röportajın devamını buradan okuyabilirsiniz.

Röportajda Bitcoin temellerinin güçlü olduğunu, para arzı ve Nasdaq 100 korelasyonunun hepsinin ikincil faktörler olduğunu belirten CZ. Düzenleyicilere ilişkin görünümün iyileştirmesi, daha yüksek enflasyon ve durgunluk görüşmeleri, Bitcoin’in benimsenmesine yardımcı olacaktır yorumunu paylaştı.

Bitcoin analisti Willy Woo, 30 Temmuz’da paylaştığı bir tweet’te Bitcoin birikiminin arttığını iddia etti. Kişisel Bitcoin kapitülasyonuna ilişkin tarihi bir BTC fiyat hareketlerini gösteren ayı piyasası alt tablosunu da paylaştı. BTC boğalarının bir ralli yapabileceğini de not etti.

Bitcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin evangelisti ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, benimseme artmaya devam ettikçe Bitcoin’in dalgalı kripto düzenlemesini ve rasyonalizasyonunu yönlendireceğine inanıyor. Saylor paylaştığı son tweetinde şu sözleri kaydetti:

“Bu ay Bitcoin ihtiyacı tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı.”

BTC fiyatı, kripto piyasası ve borsadaki toparlanmanın ardından bu hafta önemli ölçüde yükseldi. Son 24 saatte BTC, 24.294 dolara kadar yükseldi ve şu anda sadece %1 düşüşle 23.825 dolardan işlem görüyor. Bitcoin (BTC) fiyatı daha uzun bir süre 20.000 dolar seviyesinin üzerinde yükselişini sürdürecek gibi görünüyor. 200-WMA üzerindeki fiyat trendlerini takip etmek de oldukça önemli olacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.