Bitcoin Boğa Döngüsünde Olabilir mi? Stratejist Açıkladı!

Bloomberg Intelligence’ın önde gelen emtia stratejisti Mike McGlone, finans piyasalarında yaşanan güncel gelişmeler hakkında yorumlarını paylaştı. McGlone’nun yorumuna göre Bitcoin hala bir boğa döngüsünde ancak bu döngü gereğinden fazla uzadı ve bu nedenle fiyatı yalnızca düşük bir fiyat etiketine sahip.

Önde gelen analistine göre, Bitcoin‘in bir boğa döngüsünde olduğunun kanıtı, 100 haftalık hareketli ortalamasında en dik indirimle konsolidasyonla kanıtlanabilir. McGlone iddiasını, Bitcoin’in bu tür rakamları en son 2015’te 300 dolar civarında ve ardından 2019’un başlarında 5.000 dolar civarında olduğunu gösteren bir grafikle destekliyor.

Stratejist, tahminlerinde Bitcoin’e ek olarak ham petrol fiyat seviyelerine güvendiğini belirtti. McGlone, Fed’in enflasyonla mücadelesini yoğunlaştıran ve en riskli varlıklar üzerinde baskı yaratan, yılın ilk yarısında enerji fiyatlarındaki hızlı yükseliş olduğunu belirtti. Tüm bu olaylar yatıştığında, kripto para fiyatlarının bir toparlanma göstermesi gerektiğini düşünüyor.

Piyasa bu sabah daha canlı görünse de, S&P500’deki kritik 3.900 dolar seviyesi kırıldı ve kripto para piyasasını daha fazla düşüşe yaklaştırdı.

Bitcoin

Bitcoin hakimiyeti anlık olarak %38.9’a ulaştı ve böylece Ocak 2022’deki en düşük seviyesini yeniledi. Büyük olasılıkla, bu düşüş, yatırımcıların Ethereum’a kaymasına neden olan PoS’a geçişinden kaynaklanıyor. Piyasadaki ana altcoin, tüm piyasanın kaderinden kaçmadı ancak yeşil bölgede işlem görmeye devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.