Mart 27, 2019

Bitcoin Başka Bir Rekor Daha Kırmak Üzere – Önemli Rekor

Bitcoin, geçtiğimiz yıla baktığımız zaman çok kötü zamanlar geçirdi, ancak çoğu kripto para birimi, kripto uzmanlarına neşelendirecek bir şey verebileceğine dair bir işaret verdi.

Down Jones Market Data’ya göre, Mart ayında yapılan bitcoin ticaret aralığı %%7.8 seviyelerindeydi; “Uçuculuk kendi başına nötr bir uyarıdır.

Ancak tarihsel olarak, Bitcoin’deki düşük volatilite zamanları, özellikle Kasım ve Aralık aylarında görüldüğü gibi yüksek momentuma sahip kapitülasyon zamanlarından sonra, uzun zamandır süren boğa koşularından önceliğe sahipti.

Dow Jones Market Verileri Ekim 2013’e tarihine kadar uzanıyor. Ekonomist Nouriel Roubini gibi şüpheciler, 2017 yılının sonlarında gözlenen %100’ün üzerinde işlem gören aylık işlem zamanları gibi, aşırı oynaklığın kripto paraların yaygın olarak benimsenmesini engelleyeceğini savunuyor.

Ekim ayındaki Senato’da kripto para birimleri ve blockchain konusundaki duruşmada New York Üniversitesi Stern School of Economics’te ekonomi profesörü volatilite ve diğer eksiklikler hakkında açıklama yaptı.

“Kimse bitcoin’de hiçbir şey fiyatlandırmaz. Bazı perakendeciler kabul ediyor, ve bu değer düşük bir değer deposu çünkü fiyatı bir günde %20-30 civarında değişebilir.

Fiyatı çok dengesiz ya da değişken olduğu için neredeyse hiçbir tüccar hiçbir zaman ödeme aracı olarak kullanmayacaktır.” dedi.

İngiltere merkezli bir kripto para birimi borsası olan CoinCorner’ın Ceo’su Danny Scott, “Uzun vadeli istikrarla birlikte, bitcoin’e olan ilginin artması daha fazla insanın katılacağına dair güvenin artmasıyla muhtemel ” dedi.

Öte yandan, kripto odaklı podcastler’den biri olan Crypt’ten Tales’e ev sahipliği yapan Marty Bent, ” Şu anda ki düşük volatilite patlamasının çok uzun süre devam edeceğini düşünmüyorum” dedi .

Bitcoin’in geleneksel bir para birimi gibi aniden olgunlaşacağı fikrinin biraz uzaklaştığını belirtti.

Bitcoin’in geleneksel para gibi bir para birimi olması için mükemmel ölçeklenebilirlik ve yeterli ademi merkeziyetçilik gerekiyor.

Kaynak: marketwatch

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.