Bitcoin Başka Bir Rekor Daha Kırmak Üzere – Önemli Rekor

0

Bitcoin, geçtiğimiz yıla baktığımız zaman çok kötü zamanlar geçirdi, ancak çoğu kripto para birimi, kripto uzmanlarına neşelendirecek bir şey verebileceğine dair bir işaret verdi.

Down Jones Market Data’ya göre, Mart ayında yapılan bitcoin ticaret aralığı %%7.8 seviyelerindeydi; “Uçuculuk kendi başına nötr bir uyarıdır.

Ancak tarihsel olarak, Bitcoin’deki düşük volatilite zamanları, özellikle Kasım ve Aralık aylarında görüldüğü gibi yüksek momentuma sahip kapitülasyon zamanlarından sonra, uzun zamandır süren boğa koşularından önceliğe sahipti.

Dow Jones Market Verileri Ekim 2013’e tarihine kadar uzanıyor. Ekonomist Nouriel Roubini gibi şüpheciler, 2017 yılının sonlarında gözlenen %100’ün üzerinde işlem gören aylık işlem zamanları gibi, aşırı oynaklığın kripto paraların yaygın olarak benimsenmesini engelleyeceğini savunuyor.

Ekim ayındaki Senato’da kripto para birimleri ve blockchain konusundaki duruşmada New York Üniversitesi Stern School of Economics’te ekonomi profesörü volatilite ve diğer eksiklikler hakkında açıklama yaptı.

“Kimse bitcoin’de hiçbir şey fiyatlandırmaz. Bazı perakendeciler kabul ediyor, ve bu değer düşük bir değer deposu çünkü fiyatı bir günde %20-30 civarında değişebilir.

Fiyatı çok dengesiz ya da değişken olduğu için neredeyse hiçbir tüccar hiçbir zaman ödeme aracı olarak kullanmayacaktır.” dedi.

İngiltere merkezli bir kripto para birimi borsası olan CoinCorner’ın Ceo’su Danny Scott, “Uzun vadeli istikrarla birlikte, bitcoin’e olan ilginin artması daha fazla insanın katılacağına dair güvenin artmasıyla muhtemel ” dedi.

Öte yandan, kripto odaklı podcastler’den biri olan Crypt’ten Tales’e ev sahipliği yapan Marty Bent, ” Şu anda ki düşük volatilite patlamasının çok uzun süre devam edeceğini düşünmüyorum” dedi .

Bitcoin’in geleneksel bir para birimi gibi aniden olgunlaşacağı fikrinin biraz uzaklaştığını belirtti.

Bitcoin’in geleneksel para gibi bir para birimi olması için mükemmel ölçeklenebilirlik ve yeterli ademi merkeziyetçilik gerekiyor.

Kaynak: marketwatch

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın