Bitcoin Balinası Binlerce BTC’yi Hareket Ettirdi: Fiyat Nasıl Tepki Verecek!

Bir blockchain istihbarat firması Arkham’a göre, bir Bitcoin balinası soğuk cüzdanlarından 31.000’den fazla Bitcoin (BTC) için önemli bir hareket gerçekleştirdi. BTC fiyatı nasıl etkilenecek?

Balina İşlem Geçmişi

Değeri 822 milyon doları aşan 31000 bitcoini soğuk cüzdana aktardıktan sonra, BTC’yi bu iki cüzdanda tutuyorlar.

  • 20,000 BTC in 31pCdkyF6Ep8UkzpkWpv3SMbY3C5s7VhXL
  • 11,200 BTC in 3G98jSULfhrES1J9HKfZdDjXx1sTNvHkhN

Ticaret firmasının BTC varlıkları, 2022’nin sonlarından beri aktif olmayan cüzdanlarda saklanıyordu. Bu cüzdanlar, Ekim 2022’nin başlarında popüler borsalar Binance ve Huobi’den doğrudan 21.600 BTC’lik önemli bir meblağ aldı.

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance’in, bu ticaret firması için BTC’nin hareketini kolaylaştırmada önemli bir rol oynadığını belirtmek gerekir.

Önde gelen bir kripto borsası olan FTX’in Kasım ayı başında para çekme işlemlerini geçici olarak durdurması üzerine, ticaret firması Binance hesabından 15.000 BTC daha çekti. Bu para çekme işlemi, fonların aktif borsa hesaplarından soğuk cüzdanlarına taşınmasına katkıda bulunarak dijital varlıkları üzerinde daha fazla güvenlik ve kontrol sağladı.

Bitcoin Fiyat Hareketi

Bunun gibi Bitcoin balina işlemleri, büyük alım/satım emirleri ve piyasa manipülasyon taktikleri yoluyla piyasa eğilimlerini önemli ölçüde etkilemektedir. Bitcoin son 24 saat içinde %1,87 düşüş gösterdi.

Bitcoin geçen hafta 26.500 dolara kadar düştükten sonra kayıplarının çoğunu telafi etti. Hafta sonu boyunca 27.000 dolar ve üzerinde seyretti. Bu haftanın başlangıcı, Salı günü 27.500 dolara sıçrayarak birkaç günün en yüksek seviyesine ulaştığı için daha da olumlu oldu.

Ancak, ayılar hareketi durdurdu ve daha fazla artışa izin vermedi. Tam tersine, varlığı yaklaşık 26 bin dolara geri ittiler.

Coinmarketcap’teki canlı takibe göre, bugün canlı Bitcoin fiyatı 26,135.84 USD ve 24 saatlik işlem hacmi 15,928,373,313 USD.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.