Ocak 8, 2022

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! BTC Fiyatında Düşüş Devam Edecek Mi?

Üçüncü en büyük Bitcoin balinası bu hafta yaklaşık 456 BTC alımı yaptı. Bu işlem, balinanın yıl başladığından beri devam eden hareketsizliğini bozdu.

Üçüncü En Büyük Bitcoin Hesabı 456 BTC Aldı

Analitik web sitesi Bitinfocharts’a göre, üçüncü en büyük Bitcoin adresi bu hafta 456 BTC satın aldı. Varlığın fiyatının 42.000 dolar değerinde olduğunu varsayarsak, toplam satın almanın yaklaşık 20 milyon dolar olduğunu söyleyebiliriz. Yılın başında hesapta altı Bitcoin alımı kaydedildiği için, son işlem balina tarafından yılın ilk önemli Bitcoin alımı oldu.

Bitinfocharts’a göre, balinanın varlıkları, fiyat düşmeye devam ederken 5.1 milyar doların biraz üzerinde bir değer olan 122,539,57 BTC’ye yükseldi.

Bunların yanında kripto para analisti Bluntz, Bitcoin’in 37.500 dolar seviyelerinde sağlam bir destek bulabileceğine olan inancını dile getirdi. Bu tahmin, fiyat düşüşünün bitmeyebileceğinin bir göstergesi. Bununla birlikte analist, varlık sınıfının yıl içinde 100.000 dolar fiyat noktasına ulaşmasını umduğunu da ekledi.

“Bence BTC şu an ile 37.5k arasında herhangi bir yerde dip yapıyor ve bize 2019’da daha geniş bir zaman ölçeğinde gördüğümüze benzer bir yapı sunuyor, bence 2022 için hala 100.000’e kadar bir koşu mümkün.”

Bluntz’un hissiyatı, tweet’i alıntılayan Credible Crypto tarafından da paylaşıldı:

“Bir süredir bahsettiğim senaryo tam olarak bu. Herkesin nefret etmeyi sevdiği “ELliOt wave”‘cilerin burada kalan birkaç makro boğadan bazıları olduğunu unutmayın.” 

Görünüşe göre son fiyat düşüşü birkaç balinanın dikkatini çekti ve pozisyonlarını artırmaya başladılar.

Balinalar Geri Atlıyor

Bir dizi balina piyasaya yeniden ilgi göstermeye başlıyor ve piyasa düşmeye devam ederken bile daha fazla BTC satın alıyor.

Balinanın 456 BTC satın aldığı gün, dünyanın en büyük borsası Binance ile ilişkili bir hesap da 43.000 BTC satın aldı. Geçen yılın Kasım ayından bu yana pazardaki son sıkıntılara rağmen, balina aktivitesinde artış oldu. Sırasıyla 321 ve 1.299 BTC tutan iki hesap, sekiz yıldan fazla bir süre hareketsiz kaldıktan sonra aktif hale geldi.

Tron’un kurucusu Justin Sun, iki gün önce takipçilerini Bitcoin satın almaya teşvik etti ve yüzlerce kişi satın almayı planladığını ifade etti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Zycrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.