Bitcoin Aylarca Sabit Kaldıktan Sonra Ani Yükselişe Geçti – Bitcoin’in Değeri Gelecekte Ne Olacak?

0

Uzun bir sabitlik süresinden sonra, Bitcoin, diğer bazı kripto paralar ile birlikte, aniden yükselme yaşadı. Bu ani yükseliş, Bitcoin’i satın alanlar, satanlar ve değişim rüzgarlarının kripto varlıkları üzerinde daha olumlu bir şekilde esmesi için iyi bir haber.

Bitcoin‘in değerindeki bu ani yükselişin kesin bir nedeni yoktur, ancak bazıları anonim olarak yerleştirilen büyük bir Bitcoin siparişinin ani bir artışa sebebiyet verebileceğine inanıyor.

Bazı uzmanlara göre, son iyi huylu dönem boyunca sakin kalmayı başaran Bitcoin yatırımcıları, Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan “yarılanma” olayı sebebiyle, çok uzak olmayan bir gelecekte daha fazla önemli kazançlar elde etme potansiyeline sahiptir.

Yarılanma, her 210.000 blokta belirli bir miktarda Bitcoin mayınlı olduğu zaman ortaya çıkıyor. Bitcoin Madencileri, Bitcoin’in altındaki blok zinciri platformuna her yeni bir blok eklediklerinde Bitcoin’de “iş kanıtı” ödülünü alıyor. Bu ödül (Bitcoin cinsinden ödeniyor) blok zincirine 210.000 blok eklendiğinde yarıya indirilir. Aynı zamanda mayınlı olabilecek Bitcoin miktarı da yarıya indirilir ve Bitcoin arzı yarı yarıya azalır.

Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto, kripto para birimini sınırlı sayıda 21 milyon Bitcoine sahip olacak şekilde tasarladı, yani bu sınıra ulaşıldığı zaman, artık Bitcoin kullanılamayacak. Bu şekilde tasarlamasının nedeni, Bitcoin arzını kontrol etmek, kıtlığı arttıkça talebi arttırmak ve bu sayede değerinin yükselmesi gerekiyordu.

Tarihsel olarak baktığımızda, Bitcoin’in yarıyı takip eden aylarda değeri yükseldi. Kasım 2012’deki ilk yarıda, Bitcoin’in değeri %82 oranında artmıştı. Temmuz 2016’daki ikincinin ardından ise Bitcoin’in değeri bir yılda üç katına çıkmıştı. Bir sonra ki yarıya çıkma olayında Bitcoin üretimini günde 1.800’den günde 900’e düşürmesi ve “iş kanıtı” ödülünü 12.5 BTC’den 6.25’e düşürmesi bekleniyor.

Bir sonraki yarıya düşme olayının ardından Bitcoin arzı düşeceği için talebin artması bekleniyor. Dolayısıyla akış oranı (SF) de artacaktır. Bitcoin için şuan ki SF oranı gümüşünkinden biraz daha yüksek, ancak bir sonraki yarıya düşme olayından sonra SF oranı 62 olan altına yaklaşabilir.

İlk lansmandan bu yana, Bitcoin şimdiye kadar ki en hızlı yükselen varlık haline geldi ve 9 yılda yüzde 20.000.000 arttı.

“The Bitcoin Standard”ın yazarı Dr. Sairdean Ammous, bir gün Bitcoin’in internetin küresel para birimi olacağını öngörüyor.

Bitcoin yeni olduğu için, piyasadaki diğer hisse senetleri veya para birimleri ile karşılaştırılabilir durumda değil, ancak bazı yatırımcılar tarafından son on yılın en iyi oyuncusu olarak adlandırılıyor.

Kaynak: zycrypto

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın