Bitcoin Ayı Piyasası Başlıyor Mu?

Geride bıraktığımız hafta Bitcoin’in (BTC) geçirmiş olduğu en zor haftalardan biriydi. 24 Eylül tarihinde Bitcoin fiyatı saatler içinde 10 bin dolardan 8 bin dolara düştü. Bu düşüşle ayı piyasasının başladığı yönündeki fikirler tekrar akıllara geldi. Bitcoin bir süre 8.400 dolar civarında seyretti ve ardından 7.740 dolara doğru son bir düşüş yaşadı.

Bitcoin ayı piyasası tekrar geri mi dönüyor? Bu büyük bir kesimin merak ettiği bir soru. Çünkü BTC 7,000 ile 8,000 dolar aralığında gelip giderken, bundan sonra nasıl bir değişim yaşanacağı konusunda analistlerden farklı tahminler geliyor. Konuyla ilgili Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano ve karşıtı Peter Schiff hafta boyunca yorumda bulundu. Dikkat çeken bir yorum da CNBC Crypto Trader sunucusu Ran Neuner’dan geldi:

“Birçok kripto sohbeti ve WhatsApp grubunun üyesiyim. Bu grupların bazılarında piyasadaki en büyük balinalar ve kripto isimler bulunuyor. Ve hiçbirinin bugün ne olduğuna dair bir fikri yok!”

Yeni yatırımcılar muhtemelen bu haftaki düşüşü beklemiyordu. Ran’in söylemlerini bu düşüşü sorgulamaya yönlendiriyor.

Bitcoin 7.600 dolar desteğini geçmeyi başarırsa yatırımcılar fiyatın 9.630 dolar desteği ve hareketli ortalaması arasında gezinmesini bekleyebilirler. Boğalar bekleme pozisyonu alırlarsa bir sonraki direnç seviyesi 11.300 dolar olacaktır. Bu şu an konuşulacak en iyi senaryo olabilir. Peki gerçekleşebilecek en kötü senaryo ne?

Bitcoin 7.600 doların altına düşerse ayı piyasasının başlangıcı olarak sayılır. Bir sonraki destek, 7 bin dolar olur. Bu durum Bitcoin için 2019’un en kritik noktası olabilir. Fiyat bu noktanında aşağısına düşerse, bir sonraki destek 2.500 dolar olduğu için ayı piyasasının başlayacağı neredeyse kesin olarak söylenebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.