Bitcoin ATM Şirketi, ABD’de 24 Eyalette 100’den Fazla Yeni Makine Getiriyor

Bir Bitcoin ATM sağlayıcısı, Amerika Birleşik Devletlerinde çeşitli eyaletlere makineler konuşlandırılacağını duyurdu.  U.S.A. Bitcoin Depot, Amerika’nın 24 eyaletinde yeni ATM’ler konuşlandıracak.

Bitcoin Depot, 2021 Yılında %200 Büyümeyi Hedefliyor

Şirkete göre, son altı ay içerisinde mevcut sayısını ikiye katlamak üzere yaklaşık 115 adet Bitcoin (BTC) ATM’si kurulacak. ATM ağı, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni ATM’ler konuşlandırma çalışmasının başlaması ile birlikte, küresel anlamda 2000 kiosku aştı.

Atlanta menşeili şirket tarafından kiosklar dağıtım başına, 14’ü Alabama’da, 13’ü Minnesota’da, 12’si Florida’da ve geriye kalan 12’si de Kaliforniya’da olacak şekilde konuşlandırılacak. Bitcoin Depot başkanı ve CEO’su Brandon Mintz, hedeflenen ve bu anlamda çalışmalar başlatılan büyüme hakkında yorum yaptı:

“Kripto para birimi, bankalar gibi geleneksel finans hizmetlerine erişimi olmayan kişiler için pek çok fırsat kapısı açar. Kiosklarımız paralarınızı, para transfer etmek, fatura ödemek veya yatırım yapmak üzere kullanabileceğiniz kripto para birimine çevirecek. Telefonlarınızda bulunan dijital cüzdan aracılığı ile işin temelinde kendi bankalarınızı kullanmanıza olanak tanıyacak. Devam edem büyüme hedefimizin doğrultusunda, şirketimizin bu fırsatları dünyanın pek çok yerinde yaşayan pek çok insana sunacak olmasından gurur duyuyoruz.”

Bitcoin Depot firmanın beklentileri hakkında, ATM’lerin yerleştirileceği bölgelerin nereler  olacağına dair ayrıntılı bir bilgi sunmasa da, 2021 yılında %200 oranında bir büyüme öngörüyor.

Popülerlik arttıkça Bitcoin ATM Sektörü Durdurulamaz Olmaya Devam Ediyor

Kripto para birimleri ana akım alanında yer edinirlerken, Bitcoin ATM’leri popülerlik bakımından iyiye gitmeye devam ediyor. Sadece ABD Bitcoin.com sitesinde 2020 yılının Ekim ayında yapılan bir habere göre İsviçre’de bünyesinde Bitcoin ATM’si barındıran otellerin sayısı artmakta.

Bitcoin ATM operatörü Libertyx, aynı ay içerisinde 5.000 Bitcoin ATM’sine para çekebilme özelliği de ekledi. O sırada CEO, eklenen bu yeni özelliğin, ATM’leri kullanan müşterilerin Bitcoinlerini nakit paraya çevirmelerine izin veren ATM’lerin sayısını üç katına çıkarttığını söyledi.

2020 yılının Eylül ayına kadar, Bitcoin ATM’leri dünya çapında 10.100 adet sayısını aşmıştır. Coinatmradar.com sitesinden alınan verilere göre şu anda dünya üzerinde 68 ülkede 17.003 kripto para ATM’si bulunmaktadır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.