Bitcoin ATM’leri Artıyor

Bitcoin ATM Firması LibertyX Yeni Ortaklıkla Konumları Genişletiyor

Amerika’nın ilk Bitcoin (BTC) ATM’sini başlatan LibertyX, ağına 90 yeni makine ekleyecek.

Ağı genişletmek için, Boston merkezli LibertyX, 18 Temmuz’daki yayınlanan bir rapora göre, bağımsız ATM operatörü DesertATM ile ortaklık kurdu.

Ortaklığın bir parçası olarak, DesertATM, Bitcoin işlemlerini mümkün kılmak için LibertyX’i Genmega ATM’lerinin 90’ına yükleyecek. Yeni Bitcoin ATM lokasyonları, AMPM, ARCO ve Chevron gibi benzin istasyonlarını ve Family Dollar perakende mağazalarını ve basın bültenlerini içerecek.

Ekim 2018’de, LibertyX, kullanıcıların ATM kartlarını herhangi bir BTC etkin Genmega makinesinde Bitcoin satın almalarını sağlamak için Independent ATM Deployment pazarına hizmet veren bir ATM tedarikçisi olan Genmega ile birlikte çalışmıştı.

LibertyX CEO’su Chris Yim, şirketin, makinelerinde LibertyX hizmetleri verecek konumdaki ATM operatörleriyle ortaklıklar kurduğunu belirtti. Yim’e göre, şirketin ağı şu anda 43 eyalette yayılıyor ve kullanıcıların bir kerede 3.000 dolarlık Bitcoin limiti olan bankamatik kartlarını veya kiosklarını kullanarak bir kasiyer veya ATM’den Bitcoin satın almalarına izin veriyor.

Ayrıca yakın zamanda, Kanada borsası Coinsquare, geleneksel ATM’lerin Bitcoin gibi kripto para birimleri satmalarına izin veren bir yazılım edindiklerini açıkladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.