Bitcoin Haberler

Bitcoin Asya Hisse Senetlerini Uçurdu

single-image

Bitcoin’in 11 bin dolar seviyesini geçmesiyle beraber bağlantılı bulunduğu birçok yatırım aracıda onunla beraber yükseldi. Bitcoin 15 ayın en yüksek seviyesini geçerek 11 bin doları aştı. Şu anda ise TSİ 12:55’de 10.900 dolar seviyesinde seyrediyor. Bitcoin 2019 başından beri dalgalı bir boğa sezonu yaşıyor ve bu yükseliş Asya’da ki kripto para bağlantılı hisse senetlerinin yükselmesine sebeb oldu.

Asya hisse senetleri yükseldi

GMO Internet Inc. hisseleri Tokyo’daki işlemlerde yüzde 7 tırmanarak Ekim’den beri en yüksek seviyeyi gördü. Metaps Inc. yüzde 11 sıçradı. Remixpoint Inc. yüzde 6.2, Ceres Inc. Seul’daki işlemlerde yüzde 4.4 değer kazandı. Vidente Co. yüzde 5.4 tırmandı. Woori Technology Investment Co. da yüzde 4.6 yükseldi.

Volatiliteden kaçınmak

Lightstream araştırma analisti Supun Walpola, yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu.

Bu artışların sebebi elbette ki Bitcoin’de yaşanan uzun dönemli boğa sezonu. Yatırımcılar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatilitesinden kaçınmak için böyle bir yol izliyor. Yatırımcıya göre hisse senetleri kripto para birimlerinden daha az risk taşıyor ve tercihlerini bu yönde kullanmasına sebeb oluyor. Yatırımcı böylelikle kripto paraların avantajına açık kalırken riski kaçırmış oluyor halbuki burada gördüğümüz başarılar genelde kısa süreli.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz