Bitcoin “Aşırı Korku” Seviyesinde, Bu Ne Demek?

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi bugün erken saatlerde açıklanan rapora göre 21 seviyesine gerileyerek “aşırı korku” hissiyatını gösterdi. 1 Eylül tarihinde bu 20’nin biraz üzerinde yer alsa da zaman zaman 30 seviyelerine kadar yükselmişti.

Bitcoin

Bitcoin Aşırı Korku Bölgesinde

2 Ağustos Cuma günü, önde gelen kripto para, bir süre tutmayı başardığı 20.000 dolar seviyesinden düştü ve 19.800 dolarlık alana ulaştı. 20.000 doları geri kazanmak için birkaç girişimde bulunsa da Bitcoin bu fiyat çizgisinde sabitlenemedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yaşanan düşüşten önce, ABD işsizlik verileriyle birlikte düzenli istihdam raporu yayınlandı. Rapordaki rakamlar beklenenden daha yüksek çıktı, yüzde 3,5’e karşı yüzde 3,7, bu da borsa ve onunla birlikte kripto para birimini etkiledi.

Bununla birlikte, tarım dışı veriler, beklenen 350.000’e karşılık 317.000 ilave istihdam gösterdi. Bu, Fed Rezervinin mevcut şahin stratejisinden pek bir dönüş yapmayacağını anlamına gelen kritik bir veri olarak yorumlanıyor.

Fed başkanı Jerome Powell, 26 Ağustos’ta bankacılarla yaptığı konuşmada ABD merkez bankasının şahin politikasının devam edeceğini duyurdu. O gün, Bitcoin mevcut düşüşüne başladı ve 21.000 dolar seviyesinin altına geriledi.

Fiyat 15.000 Dolara Gerileyebilir mi?

AlphaTraI fonunun baş yatırım sorumlusu Max Gokhman ise korkutan bir tahmin yapmış ve Bitcoin fiyatının 15.000 dolara kadar gerileyebileceğini belirtmişti.

Ayrıca, istihdam raporundaki beklenenden daha güçlü rakamların, Fed’in sıkı para politikasına devam edeceğini ve bunun Bitcoin’i fiyat merdivenini daha da sert bir şekilde aşağıya atacağını göstermesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Karşıt görüşleriyle tanınan Peter Schiff, Twitter hesabında Bitcoin’in 20.000 doların üzerinde toparlanmasını bekleyip beklemediklerini öğrenmek için bir paylaşım yaptı. Schiff’e göre alıcılar tükenmeye yakın ve sonuç olarak büyük bir düşüş yaşayabilir.

Bu yılın başlarında, BTC’nin 10.000 dolar seviyesinin altındaki desteği test etmesinin muhtemel olduğunu tweetledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.