Bitcoin, Artık En Popüler Kripto Para Değil!

0

Yeni istatistiklere göre stablecoin Tether (USDT) şu anda dünyadaki en popüler kripto para gibi görünüyor – en azından ticaret söz konusu olduğunda. Bu ünvan Bitcoin’e (BTC) aitken, Tether’in günlük işlem hacmi şu anda BTC’den 3,5 milyar dolar daha büyük görünüyor.

Bitcoin, halen piyasadaki en yüksek değeri olan ve en pahalı olanı olan kripto para. Bununla birlikte, en popüler coinler arasındaki işlem hacminin son karşılaştırmasında araştırmacılar, Tether’in en çok kullanılan kripto para birimi cinsini oluşturduğunu farketti. Tether’in işlem hacminde 20,7 milyar dolar varken Bitcoin’in o dönemde 17,2 milyar dolara sahip olduğunu keşfetti.

Birden fazla faktöre bağlı olarak bu rakamların sıklıkla değiştiği bir gerçek. Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ve diğer birçok altcoin fiyatlarında çok fazla değişim görüldü. Bu durum, kripto para biriminin kullanıcılarının fiyat istikrarı için Tether gibi bir stabilcoine dönmesinin sebeplerinden biri olabilir.

Tarihsel olarak, Tether çoğunlukla her yönüyle her zaman Bitcoin’in altında olmuştur. Çok daha küçük bir piyasa değerine sahiptir. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı büyük sıçramalar aşağı ve yukarı yönde seyretme eğilimindedir, çoğunlukla piyasa duyarlılığından etkilenir.

Tether’in, tartışmalı bir geçmişi olsa da, dünyanın en büyük ve en çok kullanılan stablecoin’i olduğu iddia ediliyor.

Araştırmacılar USDT’nin Çin ve diğer birkaç Asya ülkesinde de popüler olduğunu öne sürüyorlar. Kripto para birimleri çoğu Doğu Asya ülkesinde nispeten iyi durumda olsa da, Çin’deki durum tartışmalıdır.

Peki siz Tether’i mi Bitcoin’i mi tercih edersiniz? Yorum bırakarak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz!

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın