Bitcoin, Artık En Popüler Kripto Para Değil!

Yeni istatistiklere göre stablecoin Tether (USDT) şu anda dünyadaki en popüler kripto para gibi görünüyor – en azından ticaret söz konusu olduğunda. Bu ünvan Bitcoin’e (BTC) aitken, Tether’in günlük işlem hacmi şu anda BTC’den 3,5 milyar dolar daha büyük görünüyor.

Bitcoin, halen piyasadaki en yüksek değeri olan ve en pahalı olanı olan kripto para. Bununla birlikte, en popüler coinler arasındaki işlem hacminin son karşılaştırmasında araştırmacılar, Tether’in en çok kullanılan kripto para birimi cinsini oluşturduğunu farketti. Tether’in işlem hacminde 20,7 milyar dolar varken Bitcoin’in o dönemde 17,2 milyar dolara sahip olduğunu keşfetti.

Birden fazla faktöre bağlı olarak bu rakamların sıklıkla değiştiği bir gerçek. Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ve diğer birçok altcoin fiyatlarında çok fazla değişim görüldü. Bu durum, kripto para biriminin kullanıcılarının fiyat istikrarı için Tether gibi bir stabilcoine dönmesinin sebeplerinden biri olabilir.

Tarihsel olarak, Tether çoğunlukla her yönüyle her zaman Bitcoin’in altında olmuştur. Çok daha küçük bir piyasa değerine sahiptir. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı büyük sıçramalar aşağı ve yukarı yönde seyretme eğilimindedir, çoğunlukla piyasa duyarlılığından etkilenir.

Tether’in, tartışmalı bir geçmişi olsa da, dünyanın en büyük ve en çok kullanılan stablecoin’i olduğu iddia ediliyor.

Araştırmacılar USDT’nin Çin ve diğer birkaç Asya ülkesinde de popüler olduğunu öne sürüyorlar. Kripto para birimleri çoğu Doğu Asya ülkesinde nispeten iyi durumda olsa da, Çin’deki durum tartışmalıdır.

Peki siz Tether’i mi Bitcoin’i mi tercih edersiniz? Yorum bırakarak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz!

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.