Bitcoin Aniden 800 Dolar Eridi, Bitcoin İçin Olası Senaryolar

Hafta sonunu 10.200 dolardan açan Bitcoin on dakika içinde 800 dolarlık düşüşle herkesi şaşırttı. Piyasanın en büyüğü on dakika içinde tabiri caizse eridi. Bir haftadır bahsettiğimiz 9.400 dolar desteğine tutunan Bitcoin için karar vakti geldi. Bu sert düşüşe piyasa uzmanları anlam veremedi.

Bitcoin yükselişten önceki son düşüşünü mü yaşıyor

Bitcoin için bir haftadır karar vakti olduğunu konuşuyorduk. Bu on dakika içinde gelen sert düşüş herkesi şaşırtmış olsa da 9.400 dolarda bulanan güçlü destek erimeyi durdurdu. Bu düşüşün teknik bir analizi yok maalesef. Düşüş piyasanın en büyüğünün klasik bir hareketi olarak görünüyor. Son bir haftadır karar anında olan Bitcoin için anlık yükselişler ve düşüşler gözlemleniyordu. Ama bu düşüşün on dakika içinde olması herkesi şaşırttı.

Bitcoin’in bu düşüşü çoğu yatırımcıyı satma eğilimine sürüklemiş olsa da 9.400 dolar desteğin güçlü olduğunu okuyucularımıza söyleyebiliriz. Bu desteğin altına olan fiyat düşüşleri olumsuz senaryomuz olan 8.800 dolar seviyelerine götürebilir piyasanın en büyüğünü.

Bu desteğin geçilememesi durumunda ise olumlu senaryomuz daha da güçlenir ve Ağustos ayının başında tekrardan 11.700 direnç seviyelerini konuşmaya başlayabiliriz. Okuyucularımıza ve yatırımcılara tavsiyemiz 9.400 destek seviyesinin dikkatle takip edilmesi olacaktır.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.