Bitcoin Aniden 800 Dolar Eridi, Bitcoin İçin Olası Senaryolar

0

Hafta sonunu 10.200 dolardan açan Bitcoin on dakika içinde 800 dolarlık düşüşle herkesi şaşırttı. Piyasanın en büyüğü on dakika içinde tabiri caizse eridi. Bir haftadır bahsettiğimiz 9.400 dolar desteğine tutunan Bitcoin için karar vakti geldi. Bu sert düşüşe piyasa uzmanları anlam veremedi.

Bitcoin yükselişten önceki son düşüşünü mü yaşıyor

Bitcoin için bir haftadır karar vakti olduğunu konuşuyorduk. Bu on dakika içinde gelen sert düşüş herkesi şaşırtmış olsa da 9.400 dolarda bulanan güçlü destek erimeyi durdurdu. Bu düşüşün teknik bir analizi yok maalesef. Düşüş piyasanın en büyüğünün klasik bir hareketi olarak görünüyor. Son bir haftadır karar anında olan Bitcoin için anlık yükselişler ve düşüşler gözlemleniyordu. Ama bu düşüşün on dakika içinde olması herkesi şaşırttı.

Bitcoin’in bu düşüşü çoğu yatırımcıyı satma eğilimine sürüklemiş olsa da 9.400 dolar desteğin güçlü olduğunu okuyucularımıza söyleyebiliriz. Bu desteğin altına olan fiyat düşüşleri olumsuz senaryomuz olan 8.800 dolar seviyelerine götürebilir piyasanın en büyüğünü.

Bu desteğin geçilememesi durumunda ise olumlu senaryomuz daha da güçlenir ve Ağustos ayının başında tekrardan 11.700 direnç seviyelerini konuşmaya başlayabiliriz. Okuyucularımıza ve yatırımcılara tavsiyemiz 9.400 destek seviyesinin dikkatle takip edilmesi olacaktır.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın