Bitcoin Analistinden Çılgın Tahmin: Aralık Ayında Bu Seviyeyi Bekleyin!

Bitcoin fiyatındaki gelişimi tarihsel verilere göre yorumlayan analist TechDev, Aralık 2023’te fiyatın 160.000 ile 180.000 dolar arasında olması gerektiğini belirtti.

TechDev’in analizi Bitcoin fiyatının döngüler halinde geliştiğini ve son üç döngü boyunca bu fiyat gelişim modeline uyduğunu göstermekte. BTC log fiyatını düzeltilmiş log zamanına karşı çizen bir grafik kullanan analist, döngüler arasındaki aralığın 10,2 log dönemi olduğunu göstermekte.

Analist grafikteki sivri tepeleri eşleştirmek ve bir kesişme noktası bulmak için her iki göstergeyi de birleştirmek için kullandı. Kesişme noktalarını 160.000 ile 180.000 dolar arasında işaretleyen analist, bu hedefin Aralık 2023’te olabileceğine inanıyor.

Söz konusu “aşırı” tahmin topluluk tarafından ilgi gördü ve tepki topladı. Analist ve bu grafiği kullananlar daha yüksek fiyat hedefi verirken, zaman tahmininin 2025’in sonu olduğu eleştirisi yaptılar. Bazıları ise tahminin seviyesini eleştirse de bir yükseliş dalgasının geleceği yönünde katkı yaptılar.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinEdition


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.