Bitcoin Altcoin Piyasasını Nasıl Etkiliyor?

Bitcoin kripto para piyasasının lokomotif parası. Bitcoin bu özelliği ile bir çok kripto parayı etkiliyor. Bu etki bazen olumlu bazense olumsuz oluyor. Kripto paralar çok fazla miktarda bulunuyorlar. Neredeyse her gün bir yenisi ekleniyor. Bazılarının isimlerini bile ezberleyemiyoruz. 1400 adetin üstünde kripto para olduğu söyleniyor ve halen daha yeni paraların çıkacağı haberini yapıyoruz. Bu kadar çok paranın olması piyasanın adaptasyonu yavaşlatıyor ve güvenini düşürüyor. Bunun yanında ise Bitcoin’in gücünü arttırıyor. Bitcoin ile diğer altcoinler arasında çeşitli paralellikler var.

Bu yılın başından beri iyi bir çıkış yakalayan Bitcoin altcoin pazarında da hareketlenmeye yol açtı. Bitcoin’in bu artışıyla çoğu altcoinde yükselişler meydana geldi. Bu, 2017 Şubat ayında aramızda katılmaya başlayan altcoinlerin henüz sağlam temelli bir piyasa oluşturmadığını gösteriyor. Şu anda piyasa Bitcoin’e bağlı durumda çoğu uzmana göre.

Bitcoin’de ki bu hareketlenme ile beraber altcoinlerin de hareketleneceği öngörülüyor uzmanlar tarafından. Ama uzmanlara göre henüz altcoin pazarı tam manasıyla kendine gelebilmiş değil. Altcoin pazarının tam manasıyla kendine gelebilmesi için Bitcoin’in yeniden rekor seviyeleri görmesi gerekir. Bitcoin bu büyük çıkışları her yaptığında altcoinlerin bazıları güçlü olarak piyasadaki güvenlerini arttırdılar.

Amerikalı bir uzmanın konuyla ilgili görüşleri şu şekilde:

“Altcoin mevsimi Şubat 2017’de başladı. Bitcoin o dönemde yeni bir rekor kırmayı başarmıştı. Bu dönemde Litecoin yüzde 700, Stellar yüzde 3 bin 200, Ethereum yüzde bin 60, XRP ise yüzde 5 bin 300 oranında artış yaşamıştı.”

Bu analiste göre alt koin pazarında yeniden bir hareketlenme yaşanması için Bitcoin’in tıpkı 2017’de olduğu gibi yeni rekorlar kırmaya başlaması gerekiyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.