Bitcoin Adres Sayısında Bu Yılın Yeni Rekoru!

Teknoloji araştırmacısı Kevin Rook tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin ağı 6 Ağustos 2020’de 1.120.216 aktif adres sayısına ulaştı.

Bu, önde gelen kripto para biriminin 2020 yılında gördüğü en yüksek kullanım seviyesi. Ocak 2018’den bu yana ilk kez bu kadar yüksek bir seviye de.

Bitcoin’in, 2020 yılında ulaştığı en yüksek aktif adres sayısı bundan 2 hafta önce 1.083.981’di. Kayda değer bir şekilde, önceki zirvesinin üzerinden çok zaman geçmeden 2020’nin en yüksek seviyesini güncelledi. Bitcoin, 27 Kasım 2017’de 9.300 dolar seviyesinde işlem görürken 1 milyon kilometre taşını kırmıştı.

Bu büyümeyi göz önüne aldığımızda, lider kripto para biriminin 14 Aralık 2017’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.290.363’ü geçmesi çok zor görünmüyor. RoundBlock Capital CEO’su Brock Connelly’de bu rekora dikkat çekerek şunları söyledi:

“Bitcoin’in Aralık 2017’de kırılmış aktif adres rekoruna yeniden yaklaştığını fark ettiniz mi? Bitcoin piyasası artık çok daha farklı hissettiriyor.”

Ek olarak CoinMetrics’in sunduğu verilerde Kevin Rook’u destekler nitelikte. Coin Metrics’in verilerine göre de Bitcoin ağındaki günlük ortalama aktif adres sayısı 1 milyonu geçti. Ayrıca CoinMetrics’e göre, bu büyüyen faaliyetin çoğu perakende yatırımcılara atfedilebilir. En az 10 dolar değerinde Bitcoin tutan cüzdanların sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16,6 milyona yükseldiğini hatırlatmakta fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.