Bitcoin 9,000 Dolar Direncini Kırdı! Yükseliş Devam Edecek Mi?

18 Ocak’ta Bitcoin fiyatı nihayet 9.000 dolarlık direnç seviyesinden güçlü bir şekilde geçti ve hafifçe geri çekilmeden önce 9.194 dolara kadar yükseldi. Bitcon fiyatı Kasım ayının başından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve 2020’de ilk kez 9 bin dolar seviyesini gördü. Bitcoin bu fiyatıyla pek çok yatırımcının yüzünü güldürdü.

Bu yıl şimdiye kadar Bitcoin neredeyse 2.000 dolar kazandı ve bu da üç haftadan kısa bir sürede %28’lik bir artışa denk geliyor. Beş rakamlı bir Bitcoin fiyatının yakında tekrar oyuna dönebileceği düşünülüyor. Bir Twitter kullanıcı olan Filb Filb isimli analist konuyu “Şok edici olaylarda; Bitcoin, tahminlere göre *marjinal olarak* daha iyi performans gösteriyor.” sözleriyle değerlendirdi.

Yatırımcı CryptoBirb, yaşanan bu son dalgalanmanın Bitcoin’in yaklaşık bir hafta boyunca ticaret yaptığı düz bir kanalın üzerine çıkmasına izin verdiğini ve bu seviyeninde 8.555 dolar ve yüksek 9.000 dolar olduğunu belirtti. Yaşanacak bir kırılmanın Bitcoin’i şu an olduğu yerden %4 daha yükseğe çıkarmasını bekliyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 9.070 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.