Bitcoin %6 Düşerek 40.000 Doların Altına Geriledi – Yükseliş Hedefleri Hala Masada Mı?

0

Bitcoin (BTC), aya güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra hafta sonu kazançlarını kaybetti. Hafta sonu 42.000 dolara ulaşmasının ardından varlık, kazancının %6’sını kaybetti ve yazım sırasında 40.000 doların hemen altında işlem görüyor. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin şu anda 39.243 dolar değerinde. Son 24 saat içinde piyasanın geri kalanının da yaklaşık yüzde 5 düşmesiyle, kripto kralı diğerlerini de beraberinde sürüklemiş oldu.

Kaynak: TradingView

Düşüşün nedeni olarak gösterilen gelişmelerden biri, ABD’nin kripto endüstrisinden 28 milyar dolar elde etmeyi amaçlayan son altyapı faturası. Söz konusu tasarı, kripto zenginliğinin vergilendirilmesinden 28 milyar dolar kazanmayı amaçlıyor. Tasarı, Cardano’dan Charles Hoskinson gibi piyasa liderlerinin daha geniş endüstriyi olumsuz yönde etkileyebileceği uyarısıyla büyük tartışmalara yol açtı.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Yükselişi Neden Yavaşladı?

Piyasa analistleri, son düşüşe rağmen fiyat hareketinden etkilenmiş gibi görünmüyor. Birkaç gösterge Bitcoin’in doğru yolda olduğunu göstermeye devam ediyor. Bunlardan biri Bitcoin madencileri ve uzun vadeli yatırımcılar arasında görülen devam eden birikimdir.

CryptoQuant verilerine göre madenciler konsolide oluyor ve bu da olumlu bir hareket beklediklerininin bir işareti. Madenci Pozisyon Endeksi (MPI) ile temsil edilen firma verileri, madencilerin yaklaşık iki aydır biriktiğini gösteriyor. En son okuma -0.67 olarak belirtiliyor ve 2’lik bir okuma genellikle madencilerden gelen aktif satışı temsil ediyor.

Santiment, geçen hafta borsalardan rekor düzeyde Bitcoin çıkışına dikkat çekti. Tarihsel olarak bu durum, yatırımcıların varlıklarını satış zamanı gelene kadar özel cüzdanlarda tutmayı tercih etmesiyle piyasa iyimserliğine işaret eden bir gelişmedir.

Bitcoin (BTC) 6 Ayda 90 Bin Doların Üzerine Çıkacak

Piyasadaki en etkili oyunculardan bazılarının biriktirmeye devam etmesiyle uzmanların bir kısmı Bitcoin’in yakın zamanda ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi 65 bin doları yeniden test edeceğinden, bununla da kalmayıp aynı zamanda bunu aşmaya devam edeceğine inanıyorlar. Olumlu bir görüşe sahip piyasa analistlerinden olan CryptoBirb’e göre, Bitcoin’in önümüzdeki 6 ay içinde 90 bin ila 120 bin dolar arasında yükselmesi muhtemel.

Bu tahmin, dijital varlığın yıl sonuna kadar 100.000 dolarlık yeni bir zirveye ulaşacağını öne süren en çok takip edilen analistlerin çoğunluğunun tahminleriyle aynı doğrultuda.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın