Bitcoin 4,000$ Bölgesi İle Sıkıntılı Döneme Girdi, Yatırımcılar Çılgına Döndü

ZyCrypto tarafından dün bildirildiği üzere, Bitcoin’in ticaret fiyatı sürekli bir oynaklık içinde, işlem hacminin azaldığı hız ile büyük boğa alım satım fiyatında bir düşüş yaşayabileceği ve bilincini 4,000$ düzeyinde yeniden kazanabileceği düşünülüyordu.

Ancak, son 24 saate baktığımızda, alım-satım yapanların zararlarını yasladıkları ve gelecek vaat eden Bitcoin‘in bir sonraki adımının ne olabileceğini tahmin etmeye devam ettikleri görülüyor.

Son duruma baktığımızda Bitcoin’in alım satım fiyatı 4695.74$, ne yazık ki, bu rakam Ocak 2011’in ilk gününde 14112.20$’dan alım satım yapılan tokenlerin değerlerinin iki katından daha fazladır.

Düşüş pazarının şiddetinin ortaya çıkışı 14 Kasım’da başladı ve o gün ki alım satım yapanlara sunulduğu gibi beklenmedik bir şekilde, BCSV‘nin madencilere karşı tehdidi, pazarın bozulmasını kesinleştiren ilk faktördü. BCSV bunu yaptı ve o zamandan beri, token bir hafta içinde 2,000 dolar kaybetti.

Dün, Bitcoin 521$ düştü, bugün, token %14.57 düştü. Her geçen gün alım satım yapanlar bilinmeyeni tahmin etmeye ve spekülasyon yapmaya devam ediyor. Kayıplarını en alt seviyeye getirmek için bir başka araç da geliştirdiler.

Bazı alım satım yapanlar, Aralık ayı ile gelecek yılın ilk aylarında bir geri dönüş yaptığında, boğa hala zor durumda iken, geri kalanlar dünyanın ikinci şifreleme platformu olan Ripple’deki yükseliş trendlerine bağlı kalmayı seçtiler. Tabii ki, XRP‘de düşüş eğilimlerinden etkilendi, ancak uzun vadeli rakibini düşürmeyi başardı ve ikinci sırada yer alıyor.

Kaynak:zycrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.