Bitcoin 34 Bin Dolara Sert Çakıldı: Ethereum Yükselişini Koruyor!

Bitcoin gün içerisinde düşüş ivmesi yakaladı ve düşüş çok ağır bir şekilde oldu. Bazı borsalarda 34 bin dolara kadar düşen Bitcoin Pazar gününü neredeyse %10 düşüş ile kapattı. Bitcoin’in bu düşüşünü Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi varlıklar takip etse de kazana varlıklar da var. Ethereum, Bitcoin Cash ve Monero gibi varlıklar değer kazanmaya devam ettiler.

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde kendi tüm zamanların en yüksek seviyesine yani 41 bin dolarları gördüğünden beri tam olarak toparlanamadı. Kademeli olarak düşüş trendine mahkum kaldı ve 7 bin dolar kadar bazı borsalarda değer kaybetti.

Kaynak: Tradingview

Bitcoin’deki bu konsolide durumu Ethereum içinse geçerli olmadı. Yükselen ivmesini bozmayan köklü altkoin, güçlü bir şekilde ayakta kalmayı başardı. Son zamanların en yüksek seviyesi olan 1340 dolar seviyelerini gördü. Daha sonra ufak dalgalanmalar yaşasa da yükselişi devam ediyor. Şuan için $1.273 dolardan alıcı bulabiliyor.

Kaynak: Tradingview

Bitcoin Cash için de bazı şeyler söylenebilir. Geçtiğimiz günlerde Polkadot’un BCH’yi listenin dışına itmesine rağmen bu rallide en başarılı altkoinlerden birisi olmayı koruyor. Listedeki yerine tekrar geçen BCH yükselişini devam ettirdi. BCH şuan 592, 48 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Tradingview

Bitcoin şuan için yükselmeye devam ediyor. Fakat bu çöküşün ardında çoğu yatırımcı panik hali nedeniyle zarara uğramış gibi görünüyor. Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda 37,950 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.