Bitcoin 2022 Yılında Büyük Çöküş Yaşayabilir mi?

Kripto para piyasası Pazartesi günü Bitcoin ve Ethereum’un çöküşüyle birlikte büyük bir değer kaybetti ve toplam piyasa değerinde 170 milyar dolara varan kayıp yaşadı. Toplam piyasa değeri bugün 1 trilyon dolarlık seviyelere yeniden ulaşmak için 970 milyar dolar seviyelerinde mücadele etmeye devam ederken BTC fiyatı hala 20.000 dolarlık seviyenin altında işlem görüyor. Peki 2022 yılı Bitcoin fiyatının çok daha sert bir şekilde düşüşüyle sonuçlanabilir mi?

FED, mevcut enflasyonu dizginlemek için bugün ve yarın önemli iki toplantı gerçekleştirecek ve piyasalardaki kötü gidişatı durdurmak için birtakım önlemler alacak.

2022 yılının geneline baktığımızda genel olarak kötü bir görünü görüyor olsa da Bitcoin ve Ethereum hala dip fiyatlarını bulamamış gibi görünüyor. Analistler, piyasalar küresel makroekonomik koşulların çapraz ateşine yakalandığı için BTC ve ETH fiyat diplerini tam olarak belirleyemiyor.

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 12.000 Dolara Ulaşacak mı?

InTheMoneyStocks.com’un Baş Piyasa Stratejisti Gareth Soloway, Bitcoin’in 19.500 dolardan “başka bir bacak daha aşağıya” düşebileceğini tahmin edenlerden. Salı günü Stansberry Research ile yaptığı röportajda konuşan Gareth, Bitcoin’in fiyatının daha da düşeceğini ve 12.000 dolarlık seviyeleri görebileceğini düşünüyor.

Soloway, “Bence Bitcoin’in hala 12.000 ila 13.000 dolar arasında daha düşük seviye görebilir” açıklaması ile korkuttu.. Stratejist, ABD dolarının diğer riskli varlıklara ve para birimlerine karşı güç kazanması nedeniyle Bitcoin’in düşebileceğini düşünüyor. ABD dolarındaki her yükselişin Bitcoin’i ve tüm kripto piyasalarını aşağı çekeceğini de yorumuna ekledi.

“Doların 20+ yılın en yüksek seviyelerinde kalmaya devam ettiğini gördüğünüzde endişe etmelisiniz ve bu güçlü duruş daha da sert bir şekilde artıyor. Dolardaki her yükseliş, Bitcoin grafiğinde bunun tam tersinin gerçekleşeceği anlamına geliyor.”

Gareth dışında, Hex’in kurucusu Richard Heart, Bitcoin’in 11.000 dolara düşeceğini tahmin eden bir yorum paylaşmıştı.

Haber hazırlanırken Bitcoin 19.219 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatlik zaman diliminde %3.4 arttı. BTC, geçen yıl Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan %72.1 düşük seviyeden işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.