Bitcoin, 2020’de Altından Daha İyi Performans Gösterdi

0
429

Bitcoin, geleneksel pazarları geride bıraktı ve yılın ilk yarısında altına kıyasla kazanç konusunda büyük fark yarattı. Bu yıl altın mı Bitcoin mi sorusu çokça gündemdeydi.

Koronavirüs pandemisinin neden olduğu küresel ekonomik huzursuzluğa rağmen, Bitcoin kazançlar açısından geleneksel hisse senedi piyasalarını ve değerli metalleri aşmayı başardı. Altın, yaklaşmakta olan ekonomik çalkantılara karşı bir korunma varlığı olarak lanse edilirken, Bitcoin’in daha beklenmedik bir varlık olduğu kanıtlandı.

Altın yılın başından bu yana %13 artışla ons başına 1.722 dolar seviyesinde işlem görüyor. Buna karşılık, Bitcoin fiyatı, Mart ayı ortasında yaşadığı büyük çöküşe rağmen, bugüne kadar %31’den fazla değer kazandı.

Pompliano’dan Medyaya Eleştiri

Yakın zamanda, Morgan Creek Dijital kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin ve altın arasındaki adaletsizliği belirtmek için Twitter’da açıklama yaptı. Pompliano, 13 Mayıs’ta paylaştığı bir tweet’te medyayı Bitcoin’i göz ardı ederken diğer varlık sınıflarını desteklemeye devam ettiği için eleştirdi. O günkü fiyatlar üzerinden şunları söyledi:

“Altın aynı dönemde %12, Bitcoin ise %25 arttı. Medyanın “Bitcoin’in ekonomik krizdeki en iyi güvenli liman varlığı olduğunu kanıtlayan” makaleler yazmasını beklemiyorum. Ama sessizlikleri bile gerçeği değiştiremez :)”

Dünyaca ünlü ekonomi yazarı Robert Kiyosaki’nin altın ve gümüş ile birlikte Bitcoin de yatırımcıların portföyünde bulunmalı tavsiyesini hatırlatabiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın