Bitcoin, 2017’den Beri İlk Kez 19.000 Dolar’ı Aştı!

Bitcoin birkaç saat önce 19.000 dolar seviyesini aştı. Önde gelen kripto para birimi, Aralık 2017’de değerini bir haftadan daha kısa bir sürede 10.000 dolar’dan neredeyse iki katına çıkarmıştı. Mevcut yükseliş sayesinde fiyat o zamandan bu yana ilk kez bu seviyeye yükseldi.

Bitcoin Neden Yükseldi?

İlk olarak kripto parayı satın alan kurumlar fiyat artışına muhtemelen birçok açıdan katkıda bulundu. Son zamanlarda birkaç önemli yatırımcı, Bitcoin’in “dijital altın” biçimini temsil ettiği fikrine dayanarak BTC alımı yaptıklarını duyurdu.

Bunların yanında yakın zamanda, PayPal ödeme hizmeti de kriptoda U dönüşü yaptı. PayPal ABD’deki kullanıcıları için kripto alım satım hizmeti başlattı. Dün ise bildirdiğimiz üzere, şirketin CEO’su Dan Schulman, kripto ödemelerini entegre etme planlarını doğruladı.

Michael Saylor gibi önde gelen kişilerin artan BTC ilgisi, Bitcoin’in medyada geniş yer bulmasına yol açtı. Elbette Bitcoin’in yükselişinin bir başka nedeni de 2020’de öne çıkan zorlu sosyoekonomik durum. Korona virüs salgını, bazı piyasa uzmanlarının yüzyıllık süreçteki en kötü küresel ekonomik kriz olarak adlandırdığı durumu katalize etti ve Bitcoin, krize çözüm bulmak için mücadele eden merkez bankalarının ortasında bir değer deposu olarak kabul gördü. Federal Rezerv bu yıl dünya ekonomisini sürdürmek için piyasaya trilyonlarca dolar sürdü.

Yazım sırasında, Bitcoin’in piyasa değeri 350 milyar doların biraz üzerinde. Bu, dijital para biriminin değerini dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan Chase’in üzerine çıkarıyor.

Analistler Yükselişle İlgili Ne Düşünüyor?

Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte kripto para topluluğunda hareketlilik başladı. Piyasa uzmanları yükselişe dair fikirlerini belirtti. Bizde birkaçını sizler için derledik.

Ünlü trader’lardan Volkan Korkmaz “Evet son yüksek tepe üzerinde mum kapanışı yapmış görünüyoruz. Ne diyorsunuz geliyor mu ATH?” ifadelerini kullandı. Bunun yanında aşağıdaki grafiği paylaşarak “ATH hayırlı olsun” yorumlarına sebep oldu.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve Bitcoin boğası Anthony “Pomp” Pompliano ise “Bitcoin’in 0 dolara gideceğini söyleyenler dışında herkese günaydın” ifadeleriyle esprili bir paylaşım yaptı ve Bitcoin’in 2020 yılında %167 oranında değer kazandığına dikkat çekti.

Son olarak veri analizi sitesi CoinGecko’ya göre Bitcoin, 16 Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 19.665 dolar’a ulaştı. Yeni bir ATH gelecek mi, merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.