Bitcoin 20.000 Dolarlık Kritik Destek Seviyesinin Altında!

0
Bitcoin 20.000 Dolarlık Kritik Destek Seviyesinin Altında!

Bitcoin bu sabah 20.000 dolarlın kritik destek seviyesinin altına düştü, burada yer alan seviye bir süredir beklenen önemli bir destek seviyesini temsil ediyordu.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin bu sabah 20.000 dolarlık seviyenin altına düştü. Bu seviye, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi için çok önemli bir destek seviyesi olarak görülen bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor. Haber hazırlanırken fiyat 19.240 dolar civarında yer alırken, son 24 saatte %8,6 değer kaybetti.

20.000 dolarlık seviye önemli bir ‘sembolik destek’ olarak kabul edilse de uzmanlar, bu seviyenin altına bir düşüşün, büyük ölçekli kripto yatırımcılarının şu anda yetersiz teminata sahip oldukları için BTC türev ürünlerindeki pozisyonlarını kapatmak zorunda kalacağı bir “zorla tasfiye” dalgasını tetikleyebileceğine inanıyor. Bu tür bir olay ise sonuç olarak, muhtemelen Bitcoin fiyatını daha da düşürerek büyük tasfiyeleri tetikleyecektir.

En büyük altcoin olan Ethereum ise 1000 dolarda yer alan önemli destek seviyesinin üzerinde çok zor da olsa kalmayı başarıyor ve şu an 1004 dolar civarında yer alıyor.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 24 saatte %5’in üzerinde bir düşüşle şu anda 853 milyar dolar civarında yer alıyor.

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes’e göre, BTC için 20.000 dolar, ETH için de 1000 dolar oldukça önemli seviyeleri temsil ediyor ve bu seviyelerin ihlal edilmesi büyük bir satış baskısını tetikleyebilir.

Kripto para piyasaları, büyük coin’lerin borsa ile korelasyon içinde olmasına bağlı olarak geçtiğimiz ayın başlarında değer kaybetti. Bir hafta içinde, Terra’nın stablecoin’i UST ve yerel token LUNA’nın ikisi de büyük bir çöküş kaydetti ve yaklaşık 40 milyar dolarlık değeri sildi.

Yaşanan bu olaydan sonra, kripto para birimleri, kötüleşen bir ayı piyasası korkuları arasında, yatırımcıların ademi merkeziyetçi finanstan milyonlarca doları çekmesiyle hızlanan bir düşüş olan teknoloji hisseleri ile istikrarlı bir düşüş yaşadı.

Pazar günü, kripto borç verme platformu Celsius Network, stETH’nin ETH sabitini kaybetmesine bağlı olarak platformdaki işlemleri karşılamak için yeterli fona sahip olmadığı endişeleri karşısında tüm işlemleri durdurmuştu.

Kripto pazarındaki her yeni düşüşün kademeli etkileri ortaya çıkmaya devam ederken, BTC ve ETH başta olmak üzere tüm altcoin‘lerin dip fiyata ne zaman ulaşacağı merak konusu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın