Bitcoin, 18 Ocak’tan Bu Yana En Yüksek Haftalık Kapanışını Yaptı! Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin hala 13.000 dolar seviyesinin üzerinde kalırken, çoğu altcoin tipik olmayan bir volatilite eksikliği sergiliyor. Ethereum ve Ripple sırasıyla 410 dolar ve 0.26 dolar’ın altında mücadele ediyor.

Birkaç gün içinde art arda yeni zirvelere ulaştıktan sonra, Bitcoin sakinleşti ancak hala 13.000 doların üzerinde dolaşıyor. Altcoin’lerin çoğu nispeten istikrarlı kaldı ve piyasa değeri henüz kararlı bir şekilde 400 milyar doların üzerine çıkamadı.

Bitcoin 13.000 Doların Üzerinde Kaldı

Bitcoin hafta sonuna bariz bir durgunlukla başlasa da, varlık Pazar günü kayda değer bir hareket başlattı. BTC, 13.100 dolardan işlem görüyordu, ancak keskin bir şekilde 2020’nin en yüksek seviyesi 13.350 doların üzerine çıktı.Kısa bir süre sonra, kripto para birimi değer kaybetti ve gün içi en düşük seviyesi olan 12.900 dolar seviyesini test etti. Bununla birlikte, boğalar fiyat düşüşünü durdurdu ve BTC’yi yükseltti. Bunun Ocak 2018’den bu yana Bitcoin’in en yüksek haftalık kapanışı olduğunu belirtmekte fayda var.

Son 24 saatte ise Bitcoin nispeten istikrarlıydı. Günlük en yüksek seviye olan 13.150 dolar’a ulaştı ve o zamandan beri biraz geri çekilerek 13.050 dolar’a geriledi. Son boğa koşusuna devam etmek için Bitcoin’in 13.200 dolarlık ilk direncin üstesinden gelmesi gerekiyor. Daha ileride BTC, 2019’un en yüksek seviyesi olan yaklaşık 13.900 dolar’a meydan okuma şansı bulmadan önce 13.400 dolar’da engellerle karşılaşabilir.

Alternatif olarak, fiyat düşüşü durumunda 13.000 dolar ilk destek olarak karşımıza çıkıyor. Daha aşağıda ise 12.700 dolar ve 12.500 dolar destekleri bulunuyor.

Piyasa Değeri 400 Milyar Dolar Mücadelesi

Son fiyat artışları, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerini yaklaşık 400 milyar dolara çıkardı. Metrik, dün bu seviyenin üzerine bile kısa bir süreliğine yükseldi, ancak şu an kararlı bir şekilde üstesinden gelmek için mücadele ediyor.

Çoğu altcoin, son 24 saatte 400 milyar dolarlık seviyeyi geçmeye yardımcı olmadı. Çoğu düşük dalgalanmalar ve hatta bazı geri çekilmeler gösterdi.

Ethereum birkaç gün önce yaklaşık 420 dolara yükseldi ancak o zamandan beri kademeli olarak düşüş içerisinde. ETH şu anda 403 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Küçük bir artışa rağmen, Ripple hala 0.253 dolar civarında yer alıyor. Bitcoin Cash (- %0.9), Chainlink (- %2.7) ve Cardano (- %1.7) ilk 10’dan değer kaybedenler arasında.

BitcoinSV (%5) ve Monero (%4.7), daha büyük altcoin’lerden en etkileyici kazanç sağlayanlar.

Düşük hacimli altcoin’lerden Velas (%20), Filecoin (%16) ve Quant’dan (%10) daha etkileyici kazançlar elde edildi. Buna karşılık, Ocean Protocol (- %12.5), ABBC Coin (- %9), Energy Web Token (-%7.3), Crypto.com Coin (- %7) ve Ampleforth (- %6.5) ise 24 saatlik ölçekte en çok değer kaybedenler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.