Bitcoin 14.000 Dolar’a Ulaştı! Şimdi Ne Olacak?

0
329

Tarihin en büyük kripto boğa koşusuyla Bitcoin 20.000 dolar’a yükseldiğinden beri, coin bu seviyelere geri dönme mücadelesi veriyor. Şimdiye kadar bu henüz gerçekleşmedi. Bununla birlikte BTC bugün erken saatlerde, aniden yukarı yönlü bir hareket başlattı ve 14 bin dolarlık bariyeri aşmaya çalıştı. Bitcoin az önce 14 bin doları aştı. Sıçrama ani oldu ve BTC’nin Ocak 2018’den beri görülmeyen seviyelere çıkmasına izin verdi. Kripto para birimi yalnızca 14.000 dolar’a ulaşmakla kalmadı, onu aştıktan sonra 14.100 dolar’lık yeni bir yüksekliğe ulaştı.

Bu seviye, üç gün önce 28 Ekim’de ulaşılan önceki yıllık yüksek seviye olan 13.863 dolar’ın yaklaşık 300 dolar üzerinde. Tabii ki, kripto para bu zirveye çıktıktan sonra, Bitcoin fiyatı onu 13.680 dolar’a düşüren bir düzeltme görmeye başladı. Ancak, kripto para bu fiyata ulaşır ulaşmaz tekrar yükselmeye başladı ve bu da onu yazının yazıldığı sırada fiyatı olan 13.900 dolar götürdü.

Şimdi Ne Olacak?

Teknik açıdan bakıldığında, BTC aşırı alım bölgesinde görünüyor. RSI değeri 70 puanın üzerinde, bu da yakın gelecekte bir satış beklenebileceği anlamına geliyor. Yatırımcılar, bu nedenle, bu noktadan sonra nasıl ilerleyeceklerine çok dikkat etmeli. Ancak, fiyatın artmaya devam etmesi de mümkün. Piyasa duyarlılığı kesinlikle yükselişte, ayrıca PayPal ve diğer büyük finans kurumlarından gelen son açıklamalar buna çok büyük oranda katkıda bulundu.

Örneğin, Microstrategy ve Grayscale bu yıl boyunca müşterileri için yüz milyonlarca BTC biriktirdi ve bunu yapmaya devam ediyor. Bu da kurumların güçlü bir ilgi geliştirdiğini ve bırakmadıklarını gösteriyor. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da, ABD başkanlık seçimlerinin sadece birkaç gün içinde olacağı ve bu olayın önümüzdeki bir veya iki hafta boyunca Bitcoin’in davranışına güçlü bir şekilde yansıyabileceği.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın