Bitcoin 14.000 Dolar’a Ulaştı! Şimdi Ne Olacak?

Tarihin en büyük kripto boğa koşusuyla Bitcoin 20.000 dolar’a yükseldiğinden beri, coin bu seviyelere geri dönme mücadelesi veriyor. Şimdiye kadar bu henüz gerçekleşmedi. Bununla birlikte BTC bugün erken saatlerde, aniden yukarı yönlü bir hareket başlattı ve 14 bin dolarlık bariyeri aşmaya çalıştı. Bitcoin az önce 14 bin doları aştı. Sıçrama ani oldu ve BTC’nin Ocak 2018’den beri görülmeyen seviyelere çıkmasına izin verdi. Kripto para birimi yalnızca 14.000 dolar’a ulaşmakla kalmadı, onu aştıktan sonra 14.100 dolar’lık yeni bir yüksekliğe ulaştı.

Bu seviye, üç gün önce 28 Ekim’de ulaşılan önceki yıllık yüksek seviye olan 13.863 dolar’ın yaklaşık 300 dolar üzerinde. Tabii ki, kripto para bu zirveye çıktıktan sonra, Bitcoin fiyatı onu 13.680 dolar’a düşüren bir düzeltme görmeye başladı. Ancak, kripto para bu fiyata ulaşır ulaşmaz tekrar yükselmeye başladı ve bu da onu yazının yazıldığı sırada fiyatı olan 13.900 dolar götürdü.

Şimdi Ne Olacak?

Teknik açıdan bakıldığında, BTC aşırı alım bölgesinde görünüyor. RSI değeri 70 puanın üzerinde, bu da yakın gelecekte bir satış beklenebileceği anlamına geliyor. Yatırımcılar, bu nedenle, bu noktadan sonra nasıl ilerleyeceklerine çok dikkat etmeli. Ancak, fiyatın artmaya devam etmesi de mümkün. Piyasa duyarlılığı kesinlikle yükselişte, ayrıca PayPal ve diğer büyük finans kurumlarından gelen son açıklamalar buna çok büyük oranda katkıda bulundu.

Örneğin, Microstrategy ve Grayscale bu yıl boyunca müşterileri için yüz milyonlarca BTC biriktirdi ve bunu yapmaya devam ediyor. Bu da kurumların güçlü bir ilgi geliştirdiğini ve bırakmadıklarını gösteriyor. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da, ABD başkanlık seçimlerinin sadece birkaç gün içinde olacağı ve bu olayın önümüzdeki bir veya iki hafta boyunca Bitcoin’in davranışına güçlü bir şekilde yansıyabileceği.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.