Bitcoin 13.000 Dolar Seviyesini Aştı! Sırada Ne Var?

0
308

22 Ekim’de Bitcoin (BTC), büyük bir yükseliş hareketi başlattı ve 12.050 dolar direnç alanının üzerine çıkarak yükselişini sürdürdü. Kısa vadeli geri çekilmeler meydana gelse de, Bitcoin’in hala yükseliş eğiliminin eğilimi içinde olması muhtemeldir.

Bitcoin Eylül Zirvelerini Kırdı

22 Ekim’de Bitcoin, önceki 12.050 dolarlık direnç alanının üzerine çıkarak bir yükseliş hareketi başlattı. Bitcoin 12.800 dolar’lık mevcut fiyata hafifçe düşmeden önce 13.235 dolar’a kadar yükseldi.

BTC düşmeye başlarsa, 12.050 dolarlık alanın destek görevi görmesi bekleniyor. Ancak teknik göstergeler herhangi bir zayıflık belirtisi ortaya koymuyor. RSI, MACD ve Stokastik Osilatör herhangi bir düşüş sapması oluşturmadan artıyor.

Haftalık grafik, fiyatın azalan bir direnç çizgisinden kırılmış olabileceğini, ancak henüz bu alanın üstüne kapanış yapmadığını gösteriyor. BTC başarılı olursa, bir sonraki direnç seviyeleri 14.000 dolar, 16.400 dolar ve ardından 19.500 dolar olacaktır.

Daha kısa vadeli iki saatlik grafik ise, fiyatın normalde aşağı dönüş sinyali olarak kabul edilen kayan bir yıldız formasyonu (Shooting Star Pattern) oluşturduğunu gösteriyor. Ancak, kayan yıldızın yanı sıra, başka hiçbir zayıflık belirtisi yoktur. RSI aşırı alım yapılırken, herhangi bir düşüş sapması yaratmadı. Benzer bir kayda göre, MACD düşmeye başlarken, düşüş eğilimi sinyali üretmedi. Bu nedenle, BTC fiyatı kısa vadede geri çekilebilirken, yükseliş eğiliminin bittiğine dair hiçbir işaret yok.

Sonuç olarak, BTC’nin yükseliş eğilimi göstermesi ve yükselmeye devam etmesi muhtemeldir. Bu arada 12.100 dolara doğru kısa vadeli geri çekilmeler gerçekleşebilir.

Analistler Ne Düşünüyor?

Görüşleriyle yatırımcılara ve piyasaya yön veren pekçok analist var. Yaptıkları başarılı tahminlerin ardından, söz konusu yükseliş hareketine dair de görüşleri merak ediliyor. Sizler için birkaçını derledik.

Popüler bir analist olan Cole Garner, Bitcoin’in (BTC) geleneksel piyasalar ile korelasyonunun azalmasına dikkat çekerek bunun bir yükseliş belirtisi olabileceğini söyledi. Ayrıca Garner’a göre Bitcoin fiyatı için 12 bin dolardan sonra yükselişini durduracak büyük bir engel gözükmüyor. Ünlü analist şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in geleneksel piyasalar ile korelasyonu azalıyor gibi gözüküyor. Bu durum önümüzdeki haftalarda devam ederse, kripto tarihindeki en önemli olay olacak.”

Keskin fiyat artışına rağmen, şu anda karlarını alan ve “Byzantine General” de dahil olmak üzere hisselerinin bir kısmını satan tüccarlar da var. Twitter üzerinden kendisi için güçlü bir satış sinyali keşfettiğini ve buna göre hareket edeceğini söyledi. Değerlendirmesine göre, BTC yükselmeye devam edebilir, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde yapılacak bir düzeltme, daha fazla piyasa gelişimi için sağlıklı olacaktır.

Ayrıca “Jonny Moe” isimli analist, Bitcoin’in haftalık grafikte güçlü bir gelişme gösterdiğini ve önemli 12.000 dolar seviyesini aştığını belirtiyor. BTC kısa bir süreliğine 13.000 doların üzerine çıkmış olsa da, Bitcoin bu seviyeyi yeni bir destek olarak belirlemek için haftalık grafikte 12.500 USD seviyesinin üzerine kapanmak zorunda.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın