Bitcoin 11.600 Doların Üzerinde! Altcoin’lerde Durum Ne?

Kripto para piyasasının çoğu yeşil renkte, Bitcoin 11.670 dolara doğru biraz yükseldi ve Ethereum 420 doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı yavaş yavaş artmaya devam ediyor ve şu anda 11.650 dolar seviyelerinde geziniyor. Ethereum’un %4,5’lik artışı ETH’yi 420 dolara çıkardığı için, büyük hacimli altcoinler de yeşil renkte.

Hareket Halindeki Altcoinler

İlk on kripto para birimi geçen haftaki düşük fiyatlarına kıyasla, toparlanıyor ve çoğu son 24 saatte kazanç elde etti.

Ethereum, %4,5’lik bir artışla liderler arasında ve ETH 420 doların üzerinde işlem görüyor. Haftalık ölçekte bu, birkaç gün önce 380 dolara düştükten sonra Ethereum için %12’lik bir artışa denk.

Litecoin %6 artışla 62 dolara, Ripple (%2) 0.285 dolara, Bitcoin Cash (%2.3) 277 dolara, BitcoinSV (%2.8) 197 dolara ve Binance Coin (%2) 23.5 dolara yükseldi.

Çift haneli yüzdelerle fiyatını artıranlar arasında UMA ve Ampleforth yer alıyor. UMA, yaklaşık %
50 ile günün en önemli kazananı ve bunu %27 ile Ampleforth izliyor.

Reserve Rights (%23), Flexacoin (%15), Aragon (%14), Ziliqa (%13,5), NXM (%12) ve bZx Protocol (%10) da kayda değer fiyat artışları gösterdi.

DFI.Money, dün 5.500 doları aştıktan sonra %22 oranında geri çekildi. Terra (- %7), Golem (- %6) ve Status (- %5,4) da kırmızı renkte.

Yearn.Finance dünkü artıştan bu yana değerinin %3’ünü kaybederek 40.000 doların altına düştü. Bununla birlikte, YFI’nin fiyatı 32.500 dolar seviyesinde kalarak topluluğu etkilemeye devam ediyor.

Bitcoin Fiyatında Durum Ne?

Önde gelen kripto para birimi, ABD Federal Rezervinin ortalama %2’lik bir enflasyon oranını hedefleme planını açıklamasının ardından, geçen hafta kaydedilen haftalık en düşük seviyesi 11.100 dolardan başarılı bir şekilde toparlandı.

Sadece birkaç saat önce, Bitcoin gün içi en yüksek seviyesini 11.720 doların üzerine çıkardı, ancak orada kalmayı başaramadı ve hafifçe geri çekilerek yaklaşık 11.670 dolara geriledi.

BTC, 11.600 dolarda önemli bir direncin üzerinde duruyor. Varlık, yukarıya doğru yeniden harekete geçerse, 11.800 dolarlık bir sonraki dirence ve ardından 12.000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşabilir. Fakat tam tersi durumda, ilk destek 11.300 dolarda yer alıyor. Bunun altında ise BTC, bu yıl Şubat ayındaki en yüksek seviyesi olan 10.500 dolardan önce 11.000 doları test edebilir.

Altcoinlerin kazançları, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Dün %1 oranında düşüp %58,4’e geriledikten sonra, BTC’nin piyasa değerini diğer tüm coin’lerle karşılaştıran metrik %57,9’a düştü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.