Bitcoin 11.500 Doların Altına Düştü! Sıradaki Hedef Ne?

Hem Bitcoin hem de altın benzer şekilde hareket ediyor ve ikiside bugün düşük seviyelerde işlem görüyor. Bitcoin 11.150 doların altına kadar düşerken, altın 1.913 dolara düştü. Bunun yanında, S&P 500 Şubat ATH’sinden %1.68 daha yüksek olan 3.443 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Teknoloji hisseleri, Nasdaq’ı daha da yükselterek, Mart öncesi zirvesinin %16,79 üzerine çıkarak daha da yüksek bir seviyeye ulaştırdı.

Dijital varlıklar dün düştü, ancak gördüğümüz gibi, değerli metallerle büyük ölçüde uyumluydu. Bollinger gruplarının Mucidi John Bollinger’a göre, düşüşler en büyük dijital varlıkta uzun sürecek.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’da bu sabah paylaştığı videoda Bitcoin harketi altına benzediği için düşüşünün Bitcoin’in kendi dinamikleriyle ilgili olmadığını söyledi. Yani piyasa takip etti diyebiliriz.

Analist Mati Greenspan’ın ise düşüşle ilgili, “Bu noktada bir geri çekilme, Bitcoin’in fiyat keşfi için son derece sağlıklı olacaktır. Elbette, aya hızlı bir yolculuk heyecan verici olabilir, ancak yavaş bir yatay hareket kesinlikle daha sürdürülebilirdir.” ifadelerini kullandı. Şu anda, bitcoin desteği test ediyor, eğer tutmazsa, bir sonraki destek önemli kritik seviye olan 10.000 dolar civarında bulunacak.

Son olarak Bitcoin şu anda 11.380 dolar civarında işlem görüyor. Mevcut fiyat hareketine göre, fiyat 11.500 dolara ulaşır ve reddederse, ayılar fiyatı önümüzdeki günlerde aşağı doğru 10.500 dolae destek alanına itebilir. Alternatif olarak, fiyat dürtüsel bir yükselişle 11.500 dolarlık alanın üzerine çıkarsa, boğalar ivme kazanabilir ve ilk hedef olarak 12.000 dolarlık alana doğru ilerleyebilir. Sonraki günlerde ise ikinci hedef 12.500 dolar olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.