Bitcoin 10 Bin Dolar Seviyelerine Çıkmaya Mı Hazırlanıyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta 7 bin dolar seviyelerine kadar geriledi ve ardından 8 bin dolar bandına geri döndü. Bitcoin de 8 bin dolar seviyelerinde ciddi bir satış baskısı olmasına rağmen uzmanların görüşüne göre BTC’nin boğa koşusu devam edecek.

Analistler Bitcoin’in 10 bin dolara çıkmasının lider kripto para birimi için çok önemli bir teknik yükseliş olacağına inanıyor.

Pozitif bakış

Son 2 aydır piyasadaki olumlu hava, analistlere göre yatırımcılarda boğa sezonunun başladığı algısı oluşturdu. Kripto para sektörünün ünlü isimlerinden Joseph Young, Twitter hesabından paylaştığı gönderide, Bitcoin 7 bin dolara gerilemesinin ardından tekrardan 8 bin dolar bandını geçmeyi başarabilmesinin piyasaya bakılan pozitif bakışın kanıtı olduğunu dile getirdi.

Analistler ve yatırımcılar kripto para piyasasının boğa sezonun etkisi altına girdiğini düşünse de Bitcoin’deki yukarı yönlü yükselişi sonuçlandıracak direnç seviyelerini tahmin etmek çok zor.

Bir başka görüşte ünlü analist Crypto Rand, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı gönderide Bitcoin’deki yukarı yönlü yükselişin kripto para birimini 10 bin dolar bandına ulaştıracağını dile getirmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.