Mart 23, 2022

Birleşik Krallık’ta Yatırımcılar Petrol ve Altın Yerine Kripto Varlıkları Tercih Ediyor!

OnePoll tarafından yayınlanan yeni bir ankete göre, Birleşik Krallık‘ta yatırımcıların zaman geçtikçe geleneksel finans yerine yeni nesil varlık sınıflarına yöneldiğini tespit etti. Yeni varlık sınıfının kullanım kolaylığı ve pazarın genişleme potansiyeli gibi konular nedeniyle bu artan benimsenmenin güç kazandığı düşünülüyor.

Anket sonuçlarına göre katılan 2.000 kişinin %81’i hisse senetleri, gayrimenkul, altın ve petrolden daha güvenli ve güvenli bir yatırım olarak kripto varlıkları seçtiği ortaya çıktı.

Ankete katılanların %24’ü, 2022’de token’lara ve NFT‘lere yatırım yapmaya ilgi duyduğunu belirtti. Bu, Birleşik Krallık’ta token kabulünde bir dönüm noktasını temsil ediyor. Sonuç olarak, kripto varlıklara artan ilgiden yararlanmak için artan sayıda kripto para borsası ve sağlayıcı ortaya çıktı.

NFT’ler, kripto dünyasını müzisyenlere ve sanatçılara açık hale getirmede de büyük rol oynadı. Bu, kriptonun hayran kitlelerine erişimini daha da genişletti. Birleşik Krallık’taki mevcut kripto para yatırımcılarının yaklaşık %55’i, sanatçılar, şarkıcılar ve koleksiyonerler aracılığıyla etkileyici pazarlama yoluyla piyasaya katılırken, %49’u da uygulama tabanlı pazaryerleri aracılığıyla satın alma olasılığı ile katıldı.

Kripto Dünyasında Paradigma Değişimi mi Başlıyor?

2021 yılında yaşanan boğa döngüsünün kripto varlıkları çok daha popüler bir alan haline getirdiği artık bilinen bir şey. Piyasalar, büyük çıkışlarını yapmak için birçok yeni genç yatırımcının akını gördü.

Tipik olarak aranan yatırımlar yerine token’lar ve NFT’lere yatırım yapmayı seçen en belirgin insan grubu, çoğunlukla 18 ila 24 yaşları arasında yer alan grup olarak ön plana çıktı ki bu yatırımcılar da grubun %46’sını oluşturuyor. Kripto varlıklara yatırım yapan insanların yaş olarak daha genç olduğu bilinse de daha yaşlı insanların yatırım yapmadığı veya tamamen karşı çıktığı yönündeki iddialar da yanlış olacaktır.

Ayrıca, Rusya ve Ukrayna arasındaki mevcut çatışmalar, geleneksel borsalar üzerinde olumsuz bir etki yarattı. Petrol fiyatları fırladı ve geleneksel yatırımlar güvensiz ya da ödüllendirici görünmüyordu. Bu, birçok kişinin paralarını kripto ve NFT’ler gibi dijital varlıklara yatırmak istemesine neden oldu. Kripto piyasası da düşüş trendinden geçmiş olsa da, insanlar hala bu varlık sınıfına yöneliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.