Birleşik Krallığın Bankasından Blockchain Adımı

Birleşik Krallık Bankası Standard Chartered, Tedarik Zinciri Finansmanı İçin Blockchain Kullanıyor

Londra merkezli banka ve finansal hizmetler şirketi Standard Chartered, ilk ortak blockchain bazlı tedarik zinciri finansman işlemini tamamladı.

Standard Chartered, 5 Ağustos’ta yaptığı duyuruda, kurumun Çin’deki tedarik zinciri finansman hizmeti sağlayıcısı Linklogis ile ortaklaşa yürüttüğü ilk ortak ana tedarik zinciri finansman işleminin başarıyla gerçekleştirdiğini duyurdu.

Duyuru, Şubat 2019’da Standard Chartered ve Linklogis tarafından imzalanan ve firmaların bankanın tedarik zincirinin görünürlüğünü genişletmek için işbirliğinin yanı sıra Çin ekonomisinin ve inovasyonunun sürdürülebilir büyümesini desteklemek için işbirliği yapmaya karar verdiği bir mutabakat belgesini içeriyor.

Özellikle, yeni işlem bildirildiğine göre Çinli internet devi Tencent’in blockchain teknolojisine dayanan WeQChain adlı Linklogis’in platformunu içeriyordu. Taraflar, platformu uygulayarak, Dijital Guangdong olarak bilinen Çin merkezli bir proje dahilindeki üst tedarikçileri için şeffaflığı artırmayı ve krediye erişim maliyetlerini optimize etmeyi amaçladılar.

Digital Guangdong, Tencent, China Unicom, China Telecom ve China Mobile arasında ortak bir girişimdir. Bu girişim 700’den fazla dijital devlet hizmeti ve uygulaması geliştirdi. Ayrıca Guangdong eyaleti sakinleri için 200 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirdi.

Çin’deki Standard Chartered’in ticari bankacılığı başkanı Xie Wen’e göre, Linklogis ile işbirliği ve blockchain teknolojisinin benimsenmesi, müşterilerinin rekabet gücünü koruyacak.

Merkezi Londra’da bulunan Standard Chartered, Asya, Afrika ve Orta Doğu’daki işletmelere odaklanan uluslararası bir bankadır. Ayrıca bu yılın başlarında, Standard Chartered Bank’taki eski halkla ilişkiler başkanı Ed Bowles’in Facebook’un kripto para birimi projesi Libra için işe alındığı bildirildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.