Kasım 26, 2019

Bir Kullanıcı 1800 BTC’lik Cüzdanını Unuttuğunu İddia Ediyor!

Sosyal medya platformu Reddit’te bir kullanıcı, içinde yaklaşık olarak 13 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) bulunan cüzdanına ulaşamadığını iddia ediyor.

Reddit kullanıcı olan lumanubrecon, söz konusu gönderisinde 2016 yılında bitadress.org üzerinde oluşturmuş olduğun bir beyin cüzdanına yaklaşık olarak 1800 BTC sakladığını belirtiyor. Beyin cüzdanı, Bitcoin’lerin bulundurulduğu cüzdanın kelime dizisinin ezberlenerek herhangi bir fiziksel veya dijital ortamın içinde olmadan akılda saklanmasını ifade ediyor.

Kullanıcı, 2016 yılında oluşturduğu cüzdanın hatırladığı kadarıyla kelimeleri kullanarak kilidini açmayı düşündüğünü fakat başarısız olduğunu iddia ediyor fakat bu iddianın gerçekliğinden şüphe duyuluyor.

BitInfoCharts’ın verilerine göre, 2016 yılında oluşturulan ve o yıl içerisinde bakiyesi yaklaşık olarak 1800 BTC olan sadece 3 cüzdan bulunuyor. Bu cüzdanlara 2016’dan beri sürekli BTC girişleri bulunurken birinden 2017’nin Temmuz ayında 1000 BTC çıktığı görülüyor. Üç cüzdana da son girişlerin 23 Temmuz 2019’da olması dikkatlerden kaçmıyor.

Kullanıcının gönderisi, bir Reddit moderatörü tarafından “muhtemelen sahte” olarak işaretleri. Reddit üzerinden bazı kullanıcılar ise, 1800 BTC’lik cüzdana nasıl erişebileceğine ilişkin bazı tavsiyelerde bulundular.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.