Bir Haftada Devasa Ralli Yaşayan Ethereum Name Service (ENS) Nedir?

0
Bir Haftada Devasa Ralli Yaşayan Ethereum Name Service (ENS) Nedir?

Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin olan Ethereum Name Service (ENS), kripto piyasalarındaki düşüşlere meydan okurcasına yalnızca son yedi gün içerisinde büyük bir ralli yaptı.

Ethereum Name Service‘in yönetim token’ı olarak tasarlanan ENS, yalnızca bir hafta içerisinde %86 oranında patlayıcı bir ralli yaptı. Fiyat yedi günün en düşük seviyesi olan 14,24 dolardan 26,50 dolara kadar yükseldi.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Ethereum Name Service, kullanıcıların ikincil piyasada alınıp satılabilen, değiştirilemez tokenler (NFT) biçiminde özelleştirilmiş Ethereum adresleri ve Web 3.0 alanları oluşturmasına olanak tanıyan bir hizmet. Ayrıca kripto trader’larının cüzdan adreslerini uzun sayı ve harf dizilerinden hatırlaması kolay isimlere kadar basitleştirmelerini sağlamakta.

Projenin web sitesinde detaylar şu şekilde açıklanmış durumda,

“Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blok zincirine dayanan dağıtılmış, açık ve genişletilebilir bir adlandırma hizmeti/sistemidir. ENS’nin görevi, ‘alice.eth’ gibi insan tarafından okunabilen adları Ethereum adresleri, diğer kripto para birimi adresleri, içerik karmaları ve meta veriler gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşlemektir.”

Ethereum Name Service (ENS) Ne Zaman Kuruldu?

Ethereum Name Service, 4 Nisan 2016 tarihinde Ethereum Vakfı’nda geliştirici olarak çalışan mühendis Nick Johnson tarafından oluşturulan bir proje. Proje, tüm geliştiricilerin de onayını almasının ardından4 Mayıs 2017’de piyasaya sürüldü. Proje şu an True Names LTD tarafından yürütülmektedir ve herhangi kâr amacı gütmemektedir.

ethereum name service

ENS Token Nasıl Alınır? ENS Token Madenciliği

ENS, madenciliği yapılan bir token değildir. ENS, 85,69 dolarlık değeri ile 11 Kasım 2021’de en yüksek seviyesine ulaştı. Token’ın toplam arzı 100.000.000 ENS’dir.

ENS Token‘ı Binance, Coinbase, Gate.io, KuCoin, Huobi, FTX, ByBit, Kraken gibi önde gelen borsalardan alabilirsiniz.

Önde gelen NFT pazarı OpenSea, ENS satışlarının son yedi gün içinde yüzde 5,341,61 gibi büyük bir hızla arttığını bildirdi; bu durum yatırımcıların gelecekte daha yüksek teklifler alma potansiyeline sahip ETH alan adlarını satın almak için yarıştıklarının aslında büyük bir kanıtı.

ENS ayrıca, .eth kayıtlarına olan ilginin geçen ay hızla arttığını ve yeni kayıtlar, ücretler ve protokol gelirlerini artırdığını belirtti.

“Nisan 2022 ENS istatistikleri:

– 163.000 yeni .eth kaydı (toplam ~990.000 ad)
– Ücretlerde 2.660 ETH (önceki en iyi ay olan 21 Kasım’dan 900 ETH’ye kadar)
– ~7,8 milyon dolarlık protokol geliri (hepsi DAO’ya gidiyor)
– En az 1 ENS adına sahip 38.000 yeni ETH hesabı (toplam 387.000).”

Ethereum Name Service (ENS) grafik

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın