Bir Belediye Daha Bitcoin (BTC) Satın Almayı Planlıyor! Üstelik BTC Kullanımına Vergi İndirimi de Olabilir

0
Bitcoin (BTC) Balinaları, Düşüşler Sırasında BTC Satın Almaya Devam Ediyor!

Brezilya’nın en kalabalık ikinci şehri olan Rio de Janeiro‘nun belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin hazine rezervlerinin %1’i ile Bitcoin (BTC) almaya hazır olduğunu belirtti. Başkan, niyetini gerçeğe dönüştürebilirse, Rio, bir değer deposu olarak ‘kripto’ satın alan ilk Brezilya şehri olacak.

Bitcoin ile vergi ödemelerinde indirim

Belediye başkanı, şehrin rezervleriyle Bitcoin satın almanın yanı sıra, Bitcoin üzerinden ödeme yapacak vergi yükümlüleri için bazı vergi indirimlerinden de bahsetti. Bitcoin ile ödeme yapmayı seçenler için, kentsel bina veya arazi vergisi (IPTU) gibi vergilerde %10 indirim teklifi yapılabilir.

Federal ve kentsel emlak vergisi olan IPTU, Brezilya’daki belediyeler tarafından toplanmakta. Vergi, mülkün tahmini satış fiyatı üzerinden hesaplanır.

Çalışanlara Bitcoin ile ödeme yapılacak!

Eduardo Paes’ten önce, Brezilyalı kongre üyesi Luiz Goularte, Kasım 2021’de bir yasa tasarısı önermişti. Tasarı, kamu ve özel sektör çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapılmasını teklif ediyordu; yasa, işçilerin maaşlarının belirli bir kısmını Bitcoin ve fiat para birimi olarak seçmelerini öneriyordu. Tasarı, işverenin önerilen hareketi kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Rio de Janeiro şehri üzerindeki etkileri

52 yaşındaki Brezilya Sosyal Demokrat Partisi üyesi, planlarını Rio İnovasyon Haftası’nda ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’e sundu. Hareket, uluslararası kripto yatırımcılarını ve özellikle Bitcoin ekosisteminde faaliyet gösteren şirketleri çekebileceği için şehre fayda sağlayabilir. Başkan ayrıca, şehrin kripto ile ilgili politikalarını tartışmak için bir çalışma grubu yapmaktan da bahsetti.

Suarez, geçmişte Bitcoin’in keskin bir destekçisi ve destekçisiydi. Şehrinin kriptosunu, daha sonra karları şehrin sakinleri arasında dağıtılan Bitcoin tabanlı Miami Coin’i piyasaya sürdü. Eduardo, Suarez’in fikirleri ve girişimlerinin ardından Rio’yu ülkede bir kripto para merkezi haline getirmeyi planlıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın