Mayıs 17, 2022

Bir Başka Algoritmik Stabilcoin Fiyatı Daha Çöktü!

Algoritmik bir stabilcoin’lerden birisi olan Deus Finance (DEI), daha önce sabit değerini kaybeden TerraUSD (UST) gibi sabit değerini kaybetti ve 0,54 dolara geriledi.

Stabilcoin, TerraUSD’nin aksine DEUS token’larının ve USDC gibi diğer stabilcoin’lerin yaklaşık %20’si tarafından destekleniyor. Deus Finance, ekibin DEI’yi yeniden sabit değere ulaştırmak için gece gündüz çalıştığını duyurdu.

Terraform Lab’a ait TerraUSD (UST) fiyatının düşüşe geçmesi ve bir de-peg’e maruz kalmasının ardından, 1 dolarlık sabit değerini kaybeden stabilcoin’lerin sayısı arttı. Deus Finance’in DEI’si kısa süre önce sabitini kaybetti ve 0,54 dolara geriledi.

[irp posts=”55068″ name=”Terra, LUNA Arzını Yakabilir mi?”]

Algoritmik Stabilcoin Deus Finance (DEI) Çöktü!

Dues Finance tarafından Fantom ağındaki bir stabilcoin olan DEI, sabit değerini kaybeden en son stabilcoin oldu. DEI, 1 dolarlık sabit değerini kaybettikten sonra 0,54 dolara düştü. TerraUSD’den (UST) farklı olarak DEI, DEUS tokenlerinin %20’si ve diğer stabilcoin’ler tarafından desteklenmektedir.

Dues Finance

DEI, kısmi bir rezerv sabit parası olduğu için Tether USD (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi alternatiflere kıyasla düşük riskli bir sabit para olarak kabul ediliyor. DEI aşırı teminat gerektirmiyor ancak teminatının çoğunluğu USDC gibi stabilcoin’lerden oluşuyor.

DEI rezervlerinin yaklaşık %20’si DEUS token’larından oluşuyor. Stabilcoin DEI’nin teminat oranı dinamiktir ve arbitraj botları aracılığıyla belirlenir.

DEI, Terra’nın UST ve Tether’in USDT’si gibi stabilcoin’lerin kaybetme eğilimini takip etti.

Topluluk, DEI’nin sabitlenmesini kaybetmesi ve 0,54 dolar seviyesine düşmesi için iki kritik neden belirlediler. Mart 2022’de Deus Finance’ten yaklaşık 13 milyon dolar değerinde DAI ve ETH çalındı. Bu, platformun DEI kredi sözleşmesini kapatmasının önemli bir nedeniydi. Deus Finance’in geliştiricileri, DEI itfalarını duraklatarak yatırımcılar arasında düşüş hissini daha da körükledi.

Deus Finance ekibi, DEI sabitleyiciyi eski haline getirmek için günün her saatinde çalıştıklarını açıklayarak sahiplerinin korkularını yatıştırdı. Ekip, uzun vadeli istikrar ve DEI’nin sabit değerini 1 ABD doları olarak yeniden tesis etmek için hafifletme önlemleri uyguladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.