Binance’in Duyurusu Kaderi Değiştirecek: %60 Çöküş veya Ralli!

0
Binance'in Duyurusu Kaderi Değiştirecek: %60 Çöküş veya Ralli!

Mayıs ayında büyük bir çöküş yaşayan Terra ekosistemini küllerinden doğurmak isteyen bir gönüllü grup Terra Classic (LUNC) projesini başlatsa da proje sağlam bir temele sahip olmak yerine büyük bir spekülasyon aracı olarak kullanılıyor. Spekülasyonlarıyla ön plana çıkan Shiba Inu’yu dahi geride bırakan LUNC, 26 Eylül tarihinde yakma mekanizmasını tanıtmıştı. Bu gelişme LUNC fiyatını %66 seviyesinde arttırmış olsa da genel olarak beklentilerde çok güçlü bir değişim yaratmamış olabilir.

Bazı borsalar LUNC token’dakı yakma mekanizmasını destekleyeceğini duyururken Binance ise bu duyuruyu ertelemiş ve hatta şu an için desteklenmeyeceğini dahi duyurmuştu. Binance ise nihai sonucu bugün açıklayacak. Gelen bu olumsuz haber topluluk için şok etkisi yaratsa da 20 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında kaydedilen %591’lik artışa gölge düşüremedi ancak kazançları kısa vadede dengeledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Terra Classic topluluğu bu gelişmeye ek olarak Coinbase ve Robinhood’un LUNC token’ı listelemeleri için imza toplamaya başlaması ve sosyal medyada büyük bir çağrı düzenlemesi de son günlerde dikkat çekti. Bu büyük çağrıya rağmen iki büyük borsadan herhangi bir açıklama gelmedi. Bunun nedeni ise elbette çöken Terra ekosistemi kurucusu Do Kwon‘un Interpol tarafından aranması olabilir.

Mayıs ayında yaşanan büyük çöküş milyarlarca doları silip atmanın yanı sıra kripto para piyasasına adeta virüs gibi yayılmış ve büyük çöküşlerin tetikleyicisi olmuştu. ABD düzenleyicilerini de harekete geçiren bu çöküş, algoritmik stabilcoin’lerin yasaklanması ile sonuç bulabilir.

LUNC sahipleri için tek teselli, şu anda 0,000308 dolardan 0,000327 dolara uzanan istikrarlı bir destek alanının üzerinde oturuyor olması.

Terra Classic Teknik Analizi

LUNC fiyatı, beş günlük denemeden sonra 0,000308 dolar ile 0,000327 dolar arasındaki destek alanının bir dönüşünü göstermeyi başardı. Bu gelişme, altcoinin güvenli bölgede olduğunu ve muhtemelen bir yükseliş trendini tetikleyebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı da dahil olmak üzere geniş tablo düşüş kaydetmeye devam ediyor.

LUNA Classic fiyatı, diğer altcoinlere kıyasla Bitcoin’in hareketleriyle daha az ilişkili olsa da, büyük kripto için ani bir satış LUNC’yi de kolaylıkla etkileyebilir. Bu nedenle yatırımcıların bugünkü Binance duyurusuna çok dikkat etmesi gerekiyor; Yanma sayıları beklentilerin altındaysa veya bunaltıcıysa, ayılar devralabilir ve bir çöküşü tetikleyebilir.

Başarısız bir LUNC rallisinin ilk sinyali, 0,000308 ila 0,000327 dolarlık destek alanının kırılması sonucunda gelecektir. Bu bariyerin ötesinde, 0,000279 dolarlık destek seviyesinin bir direnç bariyerine çevrilmesi, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve 0,000228 dolarlık acil destek seviyesine %17’lik bir çöküşü tetikleyecektir.

Çok daha korkutucu senaryorda ise bu düşüş Terra Classic fiyatını 0,000279 dolardan kabaca %40 olan 0,000169 dolara düşürebilir. Ancak bu çökme, mevcut konumdan %60’lık bir kayıp anlamına gelecektir.

Terra Classic

Terra LUNA Classic fiyatı için işler kasvetli görünse de, yatırımcılar Binance’in duyurusundan olumlu bir sonuç alırsa patlayıcı bir ralliyi tetiklenebilir. 0.000375 dolarlık engelin bir destek seviyesine çevrilmesi, LUNC için düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir gelişme, %591 rallisinin zirvesini 0,000593 dolardan yeniden test ettiğini görebilir. Bu hareket, mevcut konumdan %83’lük bir kazanç sağlayacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın