Binance’in CEO’su: Donald Trump’ın Kripto Paralar Hakkında Açıklaması İyi Bir Durum

0

Lider kripto para borsasının kurucularından ve CEO’su olan Changpeng Zhao, ABD Başkanı Donald Trump’ın kripto para birimleri ile ilgili açıklamaların “sektör için olumlu olabileceğini” söyledi.

Donald Trump, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin gibi kripto para birimleri ile ilgili bazı açıklamalarda bulunmuş ve bu tarz kripto para birimlerinin yasa dışı amaçlarla kullanıldıklarını ve kendisinin bu nedenle kripto para birimlerini sevmediğini dile getirmişti. Trump buna ek olarak Facebook’un geliştirdiği dijital para projesi Libra hakkında da konuştu ve ona da aynı gözle baktığını dile getirdi.

Zhao ise geçtiğimiz hafta CNBC’ye röportaj vermiş ve kripto para sektörüyle ilgili güncel gelişmeleri değerlendirmişti. Bu konuşmasında Changpeng Zhao, Trump’ın kripto para birimleriyle ilgili açıklamalarının ne olumlu ne de olumsuz olduğunu düşündüğünü söyledi ve şu cümleleri kullandı:

“Trump şu ana kadar ne olumlu ne olumsuz bir şeyler söyledi. ABD Başkanı’nın kripto para birimleriyle ilgili konuşması bile çok iyi bir durum.”

Donald Trump’ın açıklamalarının ardından ABD’nin kripto para birimleriyle ilgili işlemleri yasaklayıp yasaklamayacağını merak konusu oldu.

Bu konu hakkında da konuşmalarda bulunan Zhao, ABD’nin kripto para birimlerini ülkede yasaklayabileceğini düşündüğünü söylüyor. Fakat Zhao’ya göre böyle bir işlem yapılırsa kripto para sektörünün sonunu getirmez hatta ABD’li vatandaşların kripto para birimine ilgisini daha çok artırır:

“Kripto paralar hangi ülke ne kararlar alırsa alsınlar ayakta duracaktır. Bitcoin’in yasaklanmaya başladığı ülkelerde insanlar daha çok kripto para kullanmaya başlıyorlar.”

Kaynak: CNBC

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın