Binance’in CEO’su Changpeng Zhao İle Ünlü Ekonomist Arasında Tartışma

Lider kripto para borsası Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao ile ünlü ekonomist Nouriel Roubini arasında twitter üzerinden tartışma yaşandı.

Zhao, kripto paralara karşı sert tavırları olan Nouriel Roubini ile bir atışma yaşadı.

2008 yılında yaşanan ekonomik krizi önceden tahmin eden ve şu anki dünya ekonomisiyle açıklalarda bulunan ödüllü ekonomist Nourie Roubini kripto paralar hakkında bir çok yorumda bulunmuştu. Yorumları genellikle kripto para birimlerini eleştirmek üzerineydi.

Roubini kripto paraları eleştirmesine rağmen kripto para ile ilgili etkinliklere katılıyor ve orada kripto para hakkında görüşlerini paylaşıyor. Taipei’de düzenlenen Asya Blockchain Konferansına katılan Nouriel Roubini ordada bazı açıklamalarda bulundı.

Changpeng Zhao, Ruobini’nin bu etkinliğe katılmasıyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Kripto para birimlerinden gelecek görmemesine (Rounbini) rağmen tüm zamanını kripto para konferanslarıyla geçiriyor. Onunla ikinci kez  Asya’daki kripto para etkinliğinde karşılaşıyorum. Yapacak başka işi yok mu? Belki kendisi gizli Satoshi’dir?”

Roubini, Changpen Zaho’nun yaptığı yoruma kısa süre içerisinde cevap verdi ve şu yorumda bulundu:

“Kendim hakkında duyduğum en mantıksız yorum bu Changpeng Zhao denen ahmaktan geldi. Ben bazıları gibi kendi kitabımın reklamını sürekli yapmıyorum onun yerine kripto paraları açık bir şekilde eleştiriyorum ve bu sektörün en etkili üçüncü ismi seçildim.”

İkilinin arasındaki tartışma sosyal medyada büyük bir ilgi gördü ve Zhao, Rouobi’nin yorumuna hızlı bir cevap verdi:

 “Burada asıl ahmak olan kim acaba? İnandığı gelecek gördüğü şeyin peşinden koşan bir kişimi yoksa sırf ‘Bitcoin sahtekarlıktır’ diyebilmek için konferanslara katılan kişi mi?”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.