Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao Portföyünün Detaylarını Açıkladı

0

Çinli gazeteci Colin Wu, Binance CEO’sunun Çin medyasıyla yaptığı son röportajın en ilginç ayrıntılarını paylaştı.

Bay Wu, dünyanın en tanınmış kripto para girişimcilerinden biri olan Changpeng “CZ” Zhao ile uzun bir röportajın dökümünü paylaştı. Çin medyasına konuşan CZ, kişisel servet dağılımlarını ve biyografisinden daha önce açıklanmayan bilgileri Çin medyasıyla tartıştı.

Emlakta “short” Kriptoda “long” Pozisyon

Röportaj metnine göre, Bay Zhao, 2013 yılında Bitcoin’in (BTC) teknik incelemesini okudu. Bir yıl sonra, Bitcoin (BTC) satın almak için Şanghay’daki evini sattı.

Bay Zhao, 12 ayda evinin fiyatının iki katına çıktığını ve Bitcoin (BTC) fiyatının yüzde 66 düştüğünü paylaştı. ZC, gelişmeden sonra Bitcoin konusunda herkesin haklı kendisinin haksız olduğuyla alakalı şüpheye düştü. Ancak buna rağmen kral coin’in hiçbirini satmadığını defalarca tekrarladı.

Bitcoin Oranı Bundan Sonra Nasıl Değişecek?

Röportajda 2017’de %80 oranında olan piyasadaki BTC oranının geleceğinin ne olacağıyla ilgili bir soruya cevap veren Xhao:

“Uzun vadede Bitcoin oranı düşecek. Bitcoin ilk dijital para birimidir ve tıpkı dijital para birimlerindeki küresel rezerv para birimi gibi bir ağ etkisine sahiptir. Ancak Bitcoin’in inovasyon hızı yeni projelerinki kadar iyi değil. Er ya da geç başka bir şey Bitcoin’in yerini alacak, ancak henüz ne olduğunu bilmiyorum.”

Sadece BNB ve BTC

CEO, kişisel servetinin yüzde 99’unu şimdilik dijital varlıklarda tutuyor. Bunların çoğu Binance Coin (BNB) iken, bunların küçük bir yüzdesini Bitcoin (BTC) oluşturuyor.

Zhao, uzun yıllardır tekrarlayan Binance Akıllı Zinciri (BSC) ve Ethereum (ETH) karşılaştırmaları gibi hassas bir konuya da değindi. BSC bazen Ethereum’un bir klonu olmakla suçlanıyor. Ancak Zhao, Ethereum ile BSC’nin rekabet ettiğini düşünmüyor çünkü ona göre ikisini kullanan insanlar farklı.

Binance CEO’su, Ethereum’un (ETH) bir Mercedes ile karşılaştırılabileceğini ancak Binance’in akıllı sözleşme platformunun “Mercedes, ancak 10 kat daha hızlı” olduğunu vurguladı:

“BSC’nin günlük işlem hacmi şu anda Ethereum’unkinden yaklaşık dört veya beş kat daha fazla. Yüzlerce ekolojik proje var, ancak BSC sadece 9 aydan fazla bir süre önce piyasaya sürüldü ve düşündüğümüzden daha hızlı yükseldi.”

Zhao Binance Faaliyetleri İle İlgili Konuştu

Kurumsal odaklı hizmetler açısından, borsa 2020 coşkusu ile karşı karşıya kaldığından, 2018’deki kasvetli sezonun (“Kripto Kışı”) Binance’in (BNB) ilerlemesi için faydalı olduğuna inanıyor.

Ardından Bay Xhao, Binance’ın (BNB) faaliyetlerine biraz ışık tuttu. Şu veya bu eyleme izin vermek için, en büyük çoklu imza cüzdanı on beş anahtardan yedisini gerektirdiğini ve bu arada, değeri 3 milyon doların altındaki hiçbir harcamayı onaylaması gerekmediğini açıkladı.

Zhao’ya kuruluşundan bu yana ilk defa 21 Nisan’da Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası haline gelen Binance’ın rekabet gücünün ne olduğu sorulduğunda:

“Çünkü biz her zaman kullanıcılara odaklanmak konusunda ısrar ettik. Bu, listeleme seçimi ve ürün işlevlerinin tasarımı gibi bazı uzun vadeli ve kısa vadeli ilgi oyunlarına yansır. Ayrıca kullanıcıların çıkarlarını korumak ve aşırı durumlarla başa çıkmak için tüm işlem ücreti gelirlerinin %10’unu SAFU’ya (Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu, Yatırımcı Koruma Fonu) koyuyoruz. Akıllı insanlar uzun vadeli güveni koruyacaktır.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın