Nisan 12, 2020

Binance’den Üzücü Haber: Mastercard Ve Visa Ödemeleri Askıya Alındı

Kripto paralar ile birlikte, borsalarında popülerliği her geçen gün artıyor. Kripto para borsası denildiğinde ilk akla gelenlerden biri de Binance. Önde gelen borsa birçok ülke için yeni adımlar atarak, kripto paraların benimsenmesi konusunda önemli adımlar atıyor. Bu adımlardan birini de geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Binance, Türkiye’de dahil olmak üzere 19 farklı ülke kullanıcıları için Mastercard ile kripto para alınması desteklenmeye başlanmıştı.

Fakat son gelişmeyle birlikte Binance, kullanıcıların banka kartlarıyla kripto para almalarını sağlayan hizmetini Türkiye dahil 21 ülkede geçici olarak askıya aldı. Sadece Mastercard değil, yakın zamanda ortaklık yaptığı Visa içinde hizmetler durduruldu.

Söz konusu ülkeler şu şekilde: Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Hong Kong, Endonezya, Hindistan, İsrail, Kazakistan, Kenya, Malezya, Meksika, Nijerya, Peru, Filipinler, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İsviçre, Tayvan, Türkiye ve Vietnam.

Yapılan açıklamaya göre Avrupa ülkeleri için bir kısıtlama yok. Ayrıca açıklama “Verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.” ifadeleri de kullanıldı.

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Akbank ve Binance ortaklığı da ilan edildikten, birkaç gün sonra sona ermişti. Buna sebep olarak “teknik sorunlar” gösterilmişti. Binance her ne kadar çalışmalarına hız kesmeden devam etse de, bankalar ve geleneksel ödeme kanalları ile yaşadığı problemler önünde büyük bir engel olarak duruyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.